Detoks i regeneracja z dr n. med. Anną Lewitt

Chcesz skutecznie schudnąć i trwale zmienić nawyki żywieniowe? Lubisz pływać i spacerować po lesie? Jeśli potrzebujesz odpoczynku i regeneracji skorzystaj z naszej oferty!

W trakcie pobytu zapewniamy dietetyczne posiłki dostosowane do Twoich indywidualnych potrzeb zdrowotnych oraz bogaty program aktywności, łączący zabiegi odnowy biologicznej z aktywnością ruchową.

Konsultacje dietetyka klinicznego oraz fizjoterapeuty odbywają się w pierwszych dniach pobytu, co gwarantuje dostosowanie posiłków do stanu zdrowia i preferencji żywieniowych oraz zaplanowanie odpowiedniego programu ćwiczeń, który uwzględnia możliwości ruchowe i cele do osiągnięcia.


Oferta obejmuje:

 • 11 noclegów w komfortowych pokojach z łazienką, WiFi, TV i telefonem.
 • Konsultacje z dietetykiem prowadzącym program odchudzania, w tym badanie składu ciała na początku i na końcu pobytu.
 • 5 indywidualnie dostosowanych posiłków każdego dnia. Pobyt rozpoczyna się od godziny 11:00. Pierwszym posiłkiem jest drugie śniadanie. W dzień wyjazdu ostatnim posiłkiem jest obiad. Podwieczorek i kolację pakujemy do zabrania do domu.
 • 10 zabiegów w kriokomorze poprzedzonych kwalifikującą konsultacją lekarską.
 • 10 zajęć Nordic Walking w Chojnowskim Parku Krajobrazowym.
 • Codzienny dostęp do pływalni, jacuzzi, sauny fińskiej i łaźni parowej.
 • 10 wejść do groty solno-jodowej.
 • Instruktaż ćwiczeń z fizjoterapeutą.
 • Dostęp do siłowni oraz sali ćwiczeń.
 • Gimnastykę poranną w grupie.
 • Wykład o zasadach przygotowywania posiłków oraz zmianie nawyków żywieniowych z zaleceniami postępowania po zakończeniu turnusu.

Cena pakietu:

 • 3500 zł

Pakiet można również kupić na prezent – wówczas wystawiamy bon podarunkowy.


dr_lewittProgram dietetyczny prowadzi dr n. med. Anna Lewitt, dietetyk kliniczny i Trener Żywienia®. Przed rozpoczęciem turnusu poprosimy Cię o przesłanie ostatnich wyników badań krwi oraz ankiety, którą dostaniesz do wypełnienia. Kompleksowa konsultacja dietetyczna, odbywająca się na początku turnusu ma na celu ocenę stanu Twojego zdrowia i zdiagnozowanie potrzeb, poznanie przyzwyczajeń żywieniowych oraz określenie celu, który chcesz osiągnąć. W trakcie konsultacji, poza szczegółowym wywiadem przeprowadzamy badanie składu ciała metodą bioimpedancji (BIA). Badanie BIA jest całkowicie nieinwazyjne. Na podstawie otrzymanego podczas pomiaru wyniku całkowitego oporu, jaki napotyka impuls elektryczny, po niezbędnych przekształceniach matematycznych i przy znanych parametrach antropometrycznych ciała można zebrać dane dotyczące całkowitej ilości wody w organizmie (w tym wewnątrz i zewnątrzkomórkowej), komórkowej masy ciała, ilości tkanki tłuszczowej i mięśniowej oraz beztłuszczowej masy ciała, a także oszacować podstawową przemianę materii.

Dzięki tym danym można bardziej precyzyjnie przygotować skuteczny program dietetyczno-treningowy. Regularne monitorowanie składu ciała wzmocni Twoją motywację do odchudzania i zdrowego żywienia, ponieważ zobaczysz, jak następuje redukcja całkowitej masy ciała kosztem ubytku masy tłuszczowej, a nie mięśniowej. Będziemy monitorować także utratę wody zewnątrzkomórkowej, której nadmiar mógł objawiać się obrzękami, a nawet bólami głowy. Taka korzystna zmiana składu ciała – odbudowa mięśni i komórkowej masy ciała ma znaczenie w utrzymaniu długotrwałych efektów odchudzania oraz w leczeniu chorób dietozależnych między innymi: cukrzycy, choroby wieńcowej, nadciśnienia tętniczego czy zaburzeń układu hormonalnego, jak na przykład chorób tarczycy czy nawet niepłodności.

Zobaczysz, że odbudowują się Twoje mięśnie (beztłuszczowa masa ciała), następuje odbudowa komórkowej masy ciała, a także zwiększa się podstawowe tempo metabolizmu.

Dieta opracowana przez dr n. med. Annę Lewitt to całodzienne zestawy posiłków, które są indywidualnie komponowane i bilansowane dla konkretnej osoby aby uwzględnić preferencje żywieniowe. Zawierają wszystkie składniki pokarmowe, witaminy i niezbędne do prawidłowego funkcjonowania mikroelementy. Zdrowa dieta powinna być smaczna – takie właśnie są posiłki, jakie otrzymasz w trakcie swojego leczniczego turnusu odchudzającego w Centrum Kompleksowej Rehabilitacji.

Pod koniec pobytu odbywa się druga, indywidualna konsultacja z dr n. med. Anną Lewitt oraz wykład dla grupy uczestników turnusu. Podczas konsultacji ponownie zostanie zbadany skład ciała, żeby ocenić efekty stosowanej diety, ćwiczeń i zabiegów. Otrzymasz szczegółowe zalecenia jak kontynuować zdrowe odżywianie po powrocie do codziennych zadań.

Wykład kończący Twój pobyt przygotowany jest w formie szkolenia, które ma na celu zmianę nawyków żywieniowych oraz nauczenie podstawowych zasad zdrowego odżywiania i stylu życia uwzględniającego aktywność fizyczną.


Szczegółowych informacji udziela:

Centrum Medyczne CKR


Turnusy Detoks i Regeneracja to usługa opieki medycznej, służąca profilaktyce, zachowaniu, przywracaniu, poprawie zdrowia i jest wykonywana w ramach działalności leczniczej przez podmiot leczniczy.

Newsletter
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze informacje.