Masaż Kobido
Call center - usługi odpłatne
22 703 08 88
callcenter@ckr.pl
Zapraszamy do kontaktu od poniedziałku do piątku 8:00-19:00
Chociaż masaże twarzy cieszą się popularnością od dziesięcioleci, to masaż Kobido jest nowością obecną w Europie od niedawna. Technika w Japonii znana od tysięcy lat została dopiero niedawno doceniona przez terapeutów, masażystów i osoby zajmujące się zawodowo kosmetologią. A przede wszystkim – przez kobiety, którym masaż Kobido pozwala na uzyskanie efektów podobnych do tych, jakie dają zabiegi medycyny estetycznej, ale bez strzykawek i skalpela.
Co jest masaż Kobido?
Nazywany jest bezoperacyjnym liftingiem twarzy. Masaż Kobido to najsilniejszy masaż twarzy opierający się na ściśle określonych ruchach i technice. Obecne są w nim elementy masażu powięziowego, akupresury, dużo jest pocierania, naciskania i głaskania. Każdy ruch fizjoterapeuty/masażysty jest celowy i przemyślany. Mówi się, że jest to najbardziej wymagający typ masażu twarzy, a ponieważ jego wykonanie wymaga specjalnej pozycji (za leżącą Pacjentką), praktycznie nie da się go w pełni i poprawnie wykonać samodzielnie, co bywa możliwe przy innych technikach masowania twarzy. Kiedyś mogli z niego korzystać wyłącznie członkowie rodziny cesarskiej i arystokracji w starożytnej Japonii. Dzisiaj coraz częściej jest oferowany w gabinetach masażu i spa. Ważne, by masaż Kobido był wykonywany przez przeszkoloną specjalistkę/specjalistę. Inaczej może nie przynieść oczekiwanych efektów.
Jak wygląda masaż Kobido?
Pocieranie, naciskanie, głaskanie, rozciąganie – to ruchy, który wykonuje osoba masująca. Może ich być nawet 100, wykonywane są w zmiennym tempie i rytmie. Początek masażu to powolne wprowadzenie w stan głębokiego relaksu, później masaż Kobido przechodzi w intensywniejszą fazę. Szybkie, mocne ruchy nie zawsze są w pełni komfortowe dla osoby masowanej. Są jednak konieczne, a przede wszystkim skuteczne. To dzięki zdecydowanemu naciskowi masaż oddziałuje pozytywnie na tkanki, nerwy i mięśnie twarzy dając widoczne efekty już po pierwszym zabiegu. Jedna sesja masażu trwa zazwyczaj 60 lub 90 minut.
Jakie efekty daje Kobido?
Przede wszystkim, masaż Kobido ceniony jest ze względu na potwierdzony efekt liftingujący. Efekty uniesienia owalu twarzy widać już po pierwszej sesji, chociaż nie są one trwałe. Dla utrwalenia efektów potrzebna jest seria zabiegów. Zgodnie z badaniami i opiniami klientek, do widocznych i mierzalnych efektów masażu Kobido zaliczają się:
- wspomniany już lifting twarzy – uniesienie jej owalu
- zmniejszenie napięcia mięśni mimicznych
- korekta zmarszczek mimicznych, szczególnie „kurzych łapek”
- poprawa jakości i napięcia skóry
- młodszy wygląd cery
- lepszy metabolizm komórkowy wpływający na regenerację i dotlenienie tkanek
- spłycenie tzw. „zmarszczek palacza” i bruzd wargowo-nosowych
- usunięcie opuchlizny pod oczami i na twarzy (drenaż limfatyczny)
- relaks i głębokie odprężenie
- zniwelowanie sztywności karku i bólów głowy
Można znaleźć wiele zweryfikowanych fotografii „przed” i „po” serii masaży Kobido, na których wyraźnie widać, że opadające z wiekiem policzki zostały uniesione, owal twarzy jest wyraźniejszy, zmniejszyły się tzw. „chomiki” i obwisły podbródek.
Kobido – ile zabiegów trzeba wykonać?
To zawsze zależy od stanu skóry. W Japonii i krajach Azji pielęgnacja skóry czy zabiegi nie są dobierane do wieku metrykalnego osoby, tylko do stanu jej cery. Specjalista podczas pierwszego zabiegu oceni, ile sesji będzie potrzebnych do uzyskania żądanego efektu. Na ogół w pierwszym miesiącu zalecane jest wykonywanie 2 masaży 2, później 1 raz w miesiącu. Potem warto pomyśleć o zabiegach podtrzymujących efekty, zwykle 1-2 w miesiącu do tego wystarczy. W tym czasie, oraz po zakończeniu serii wskazane jest picie dużej ilości wody mineralnej. Trzeba pamiętać, że masaż Kobido bardzo intensywnie wpływa na nasz organizm, dlatego ilość zabiegów i ich częstotliwość to sprawa indywidualna. Trwałe efekty liftingu, odżywienia skóry i wygładzenia zmarszczek będą pojawiały się po każdym kolejnym masażu, jednak ważna jest regularność i pozwolenie skórze i głębszym tkankom na „odpoczynek” pomiędzy sesjami.
Masaż Kobido – przeciwwskazania
Jak każda procedura medyczna czy kosmetologiczna, masaż Kobido także nie może być wykonywany u każdego i w każdych okolicznościach. Z zabiegu wykluczają trwające infekcje, gorączka, stany zapalne skóry i niezagojone rany na twarzy. Specjalista nie wykona masażu także u Pacjentek i Pacjentów świeżo po ekstrakcji zęba czy implantacji, z trądzikiem różowatym i pań w zaawansowanej oraz zagrożonej ciąży. Przeciwwskazaniem względnym jest wysokie ciśnienie krwi, cera naczyniowa i niektóre choroby ogólnoustrojowe. O chorobach przewlekłych i przyjmowanych lekach należy powiedzieć specjalistce/specjaliście. Ważne jest również poinformowanie o ostatnio przebytych zabiegach z zakresu medycyny estetycznej. Wypełnienia z kwasu hialuronowego, botoks i nici PDO w okresie do trzech miesięcy przed masażem są przeciwwskazaniem, a wykonanie tak intensywnego masażu może wiązać się z przemieszczeniem tych preparatów pod skórą.
Kobido – dobrodziejstwo nie tylko dla twarzy
Masaż Kobido obejmuje nie tylko twarz, ale też kark. Daje to efekt odprężenia i zniwelowania sztywności związanej z pracą przed komputerem czy w jednej pozycji. Osoby regularnie korzystające z Kobido wskazują w ankietach, że na skutek masażu poprawił się nie tylko ich wygląd, ale też samopoczucie: lepiej śpią, zauważyły ustąpienie napięciowych bólów głowy i oczu. Wiele osób mówi nawet o poprawie wzroku, co może mieć związek z rozluźnieniem mięśni dookoła oczu. Masaż, poprzez poprawę przepływu chłonki (limfy) i usunięcie obrzęków oraz toksyn daje też wizualny efekt wyszczuplenia twarzy i nadaje jej zdrowy, wypoczęty wygląd.