Fizykoterapia

Fizykoterapia polega na oddziaływaniu na organizm bodźcami fizycznymi wytwarzanymi specjalnymi urządzeniami. W naszych placówkach wykonywany jest szeroki wachlarz zabiegów fizykoterapeutycznych.


Elektroterapia

Są to zabiegi, w których do celów leczniczych wykorzystuje się prąd stały oraz prądy impulsowe małej i średniej częstotliwości. Lecznicze działanie prądu ma na celu złagodzenie bólu poprzez poprawienie odżywienia i ukrwienia stymulowanych tkanek, zwiększenie wchłaniania obrzęków oraz wysięków, dzięki czemu przyspiesza procesy regeneracyjne tkanek.

Zabiegi elektroterapeutyczne:

 • Elektrostymulacja
 • Galwanizacja
 • Jonoforeza
 • Prądy diadynamiczne
 • Prądy interferencyjne
 • Prądy TENS
 • Prądy Träberta
 • Tonoliza

Magnetoterapia (magnetronik)

Zabieg polegający na oddziaływaniu na organizm zmiennego pola magnetycznego o niskiej częstotliwości. Pozytywnie wpływa na procesy gojenia, przyspieszenie zrostu kostnego, regenerację tkanek po urazach, poprawia ukrwienie, działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i uspokajająco. Usprawnia krążenie obwodowe.

Polega na oddziaływaniu na organizm zmiennym polem magnetycznym o niskiej częstotliwości. Pozytywnie wpływa na gojenie, zrost kości, regenerację tkanek po urazach, poprawia ukrwienie, działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i uspokajająco. Usprawnia krążenie obwodowe.


Pole elektromagnetyczne

Są to zabiegi wykonywane z zastosowaniem aparatów przystosowanych do wytwarzania drgań elektromagnetycznych wysokiej częstotliwości, dostarczanych w formie impulsowej lub ciągłej. Powodują zwiększenie przepływu krwi, obniżenie napięcia mięśniowego, zmniejszenie odczucia bólu, likwidację stanów zapalnych okołostawowych oraz przyspieszenie gojenia się krwiaków okołostawowych.

Zabiegi z zastosowaniem pola elektromagnetycznego to:

 • Terapuls
 • Diatermia krótkofalowa
 • Scanlab

Ultradźwięki, ultrafonoforeza

Są to zabiegi wykorzystujące falę ultradźwiękową ciągłą oraz modulowaną – ukształtowaną w impulsy o różnych współczynnikach wypełnienia.

Zabiegi te mają na celu poprawienie ukrwienia tkanek, hamowanie procesów zapalnych, zmniejszenie napięcia mięśniowego, przyspieszenie gojenia tkanek po przebytych urazach (zwichnięcia, skręcenia stawów), uśmierzenie bólu.

Fonoforeza zabieg polegający na wprowadzeniu przez skórę za pomocą energii ultradźwięków odpowiednich leków w postaci żelu.


Laseroterapia

Laseroterapia niskoenergetyczna (biostymulacyjna) polega na oddziaływaniu promieniowania podczerwonego na organizm ludzki, poprzez doprowadzenie energii o podwyższonym natężeniu do tkanek.

Promieniowanie laserowe wspomaga leczenie procesów zapalnych i zwyrodnieniowych, działa odżywczo i regeneracyjnie na tkanki zmienione chorobowo.


Światłolecznictwo (sollux, światło spolaryzowane)

Są to zabiegi wykorzystujące promieniowanie widzialne oraz niewidzialne (podczerwone i nadfioletowe) do naświetlań skóry małych i dużych powierzchni ciała Pacjenta.

Wytworzone ciepło podczas zabiegu powoduje zmniejszenie napięcia mięśniowego, poprawę ukrwienia, działa przeciwbólowo.


Ciepłolecznictwo (hydrocolator)

Zabiegi wykonywane z zastosowaniem ciepłych okładów w postaci żeli, powodujące przegrzanie miejscowe skóry i okolicznych tkanek poprzez zwiększenie przepływu krwi. Obniżają napięcie mięśniowe, zmniejszają ból i przyspieszają regenerację tkanek.


Krioterapia miejscowa

Są to zabiegi pozwalające na miejscowe schłodzenie ciała pacjenta przez kontakt ze strumieniem zimnej pary azotu o temperaturze ok. -150 st. C do -80 st. C.

Nawiew parami ciekłego azotu uśmierza ból, zmniejsza napięcie mięśniowe, obrzęki oraz procesy zapalne. Zabieg stosuje się m.in. w schorzeniach reumatycznych, urazach narządu ruchu, dyskopatiach, zmianach zwyrodnieniowych.


Masaż pneumatyczny

Jest to zabieg polegający na pobudzeniu układu krwionośnego i limfatycznego poprzez wywieranie ucisku na kończyny dolne lub górne, przy odpowiednio dobranym ciśnieniu w komorach mankietu. Stosowany przy obrzękach różnej etiologii (limfatycznych, pourazowych), w profilaktyce przeciwzakrzepowej, niewydolności żylnej.


Hydroterapia

Są to zabiegi, w których wykorzystuje się działanie wody na ustrój. Oprócz działania fizykochemicznego wody, wykorzystuje się jej wpływ cieplny oraz oddziaływanie mechaniczne na organizm.

 • Masaże wirowe (kąpiele lecznicze) polegają na zanurzeniu całego ciała pacjenta lub jego części w wodzie o odpowiedniej temperaturze. Kąpiele działają rozluźniająco, zmniejszają napięcie mięśniowe, poprawiają ukrwienie
 • Bicze szkockie – natrysk o zmiennej temperaturze, wykonywany pod ciśnieniem. Zabieg wykonywany jest skupionym bądź wachlarzowatym strumieniem wody ciepłej i zimnej, naprzemiennie. Bicze ze względu na ciśnienie strumienia wody oprócz działania termicznego mają bardzo silne działanie mechaniczne

Terapia falami uderzeniowymi


Fizykoterapia – Warszawa

w systemie ambulatoryjnym (w przychodniach i filiach):

Fizykoterapia – Konstancin-Jeziorna

w systemie ambulatoryjnym (w przychodniach i filiach):

w systemie stacjonarnym:

Fizykoterapia – Wrocław

Newsletter
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze informacje.
Rozwiąż test, aby sprawdzić, czy dolegliwości, których doświadczasz po COVID-19 wymagają specjalistycznej konsultacji i ewentualnej rehabilitacji.
This is default text for notification bar