Krioterapia ogólnoustrojowa polega na oddziaływaniu na organizm temperaturą poniżej -110°C . Miejscem, gdzie możliwe jest osiągnięcie i utrzymanie tak niskiej temperatury jest kriokomora. Zapraszamy do korzystania z zabiegów krioterapii ogólnoustrojowej w Centrum Kompleksowej Rehabilitacji w Konstancinie.
Kriokomora – godziny zabiegów i rejestracji
Godziny zabiegów w kriokomorze: poniedziałek – piątek, 08:00 – 15:00
(ćwiczenia po zabiegu do godziny 15:30)
Godziny pracy rejestracji kriokomory: poniedziałek – piątek, 08:00 – 15:30
Kriokomora – jak wygląda zabieg?
Dla osób, które nigdy nie korzystały z tej formy odnowy biologicznej, może ona się wydawać dość ekstremalna. Pacjenci wchodzą do niewielkiego pomieszczenia, w którym panuje bardzo niska temperatura (poniżej 110°C) ubrani jedynie w szorty, a panie dodatkowo w bluzkę na ramiączkach lub sportowy biustonosz. Panowie najczęściej wchodzą z gołym torsem. Okryte muszą być jedynie stopy i łydki, dłonie oraz głowa. Na twarzy obowiązkowo należy mieć maseczkę jednorazową. Potem kriokomora zostaje zamknięta (ale nie zablokowana, w każdej chwili można z niej wyjść) na czas od minuty do trzech. W środku należy chodzić spokojnym krokiem, oddychać równo, nie poklepywać się ani nie masować ciała. Ramiona należy oddalić od tułowia, nie tupać. Personel zasygnalizuje moment, w którym należy bezzwłocznie opuścić kriokomorę. Po zabiegu Pacjenci przechodzą na salę gimnastyczną, gdzie czeka na nich intensywna, 30 minutowa kinezyterapia pod kierunkiem fizjoterapeuty.
Dla kogo kriokomora? Na co działa krioterapia ogólnoustrojowa?
Krioterapia ogólnoustrojowa to zabieg o skuteczności uznanej nawet przez NFZ. Który go refunduje. Potwierdzono badaniami efekty terapeutyczne oddziaływania niskimi temperaturami na takie stany jak:
Kriokomora to także miejsce odnowy biologicznej. Dowiedziono, że oddziaływanie na organizm bardzo niskimi temperaturami ma efekt spowalniający starzenie się, krioterapia ogólnoustrojowa polecana jest też Pacjentom i Pacjentkom z nadwagą i otyłością. Leczenie zimnem stosowane jest także jako terapia wspomagająca leczenie depresji – potwierdzono efekt poprawy nastroju.