Czym jest przezskórna elektroliza EPTE? Odpowiedź na to pytanie może być szczególnie ważna dla osób borykających się z zapaleniami ścięgien i stanów zwyrodnieniowych w miejscu, gdzie ścięgno przyczepia się do kości. Wbrew pozorom, nie jest to tylko problem zawodowych sportowców, chociaż to z myślą o nich i doświadczanych przez nich tendinopatiach stworzono terapię o niezwykłej skuteczności – przezskórną elektrolizę EPTE.
Co to jest przezskórna elektroliza EPTE?
W skrócie: jest to jedna z najbardziej zaawansowanych metod leczenia schorzeń wywołujących tendinopatie, czyli ciężkich w leczeniu i przewlekłych stanów zapalnych ścięgien. Przezskórna elektroliza EPTE, pomimo ciężkiej do wymówienia nazwy, wykorzystuje naturalny proces elektrolizy, wywołany przy pomocy aplikacji mikroprądu galwanicznego w chore miejsce. Pod wpływem tak wywołanej elektrolizy dochodzi do wywołania kontrolowanego stanu zapalnego, a środowisko uszkodzonej tkanki biochemicznie zmienia się na zasadowe. To pozwala na produkcję nowego kolagenu i czynników wzrostu, co skutkuje szybką regeneracją tkanki. Zostało to udowodnione naukowo, dostępnych jest wiele badań na ten temat.
Dla kogo przezskórna elektroliza EPTE?
Samą terapię wynaleziono w Hiszpanii. Początkowo stosowano ją u zawodowych sportowców, dość często doświadczających zapalenia czy zerwania ścięgien. Stosowano ją w klubach piłkarskich i sportowych. Później zainteresowały się nią gabinety fizjoterapii, do których trafiali pacjenci ze schorzeniami ścięgien wywołanymi nie tylko intensywnym uprawianiem sporu, ale też „codziennymi” przeciążeniami i urazami.
Przezskórna elektroliza EPTE znajdzie zastosowanie w leczeniu:
Terapia ta jest szczególnie polecana Pacjentkom i Pacjentom, u których leczenie innymi sposobami nie przyniosło spodziewanych rezultatów.