Krioterapia miejscowa to nawiewy uśmierzające ból, zmniejszające napięcie mięśniowe, obrzęki oraz procesy zapalne. Krioterapię miejscową stosuje się m.in. w schorzeniach reumatycznych, urazach narządu ruchu, zmianach zwyrodnieniowych czy dyskopatiach.
Czym jest krioterapia miejscowa?
Krioterapia miejscowa to zabieg polegający na bezpiecznym użyciu pary ciekłego azotu w celach medycznych. Oddziaływanie poprzez nakierowanie na opracowywaną część ciała Pacjenta/Pacjentki strumienia zimnej pary azotu pozwala na natychmiastowe miejscowe schłodzenie tkanek do temperatury ok. -150 st. C do -80 st. C Dzięki temu można zmniejszyć napięcie mięśniowe, wyeliminować obrzęki oraz zatrzymać procesy zapalne. Zimno jest w stanie przeniknąć do głęboko zlokalizowanych tkanek i chociaż zabieg nie trwa długo, jego efekty są odczuwane jeszcze długo po zakończeniu procedury.
Krioterapia miejscowa – efekty
Krioterapia miejscowa to zabieg doceniany przez osoby ze schorzeniami narządu ruchu, podczas rehabilitacji, walczące z bólem, obrzękami czy spastycznością mięśni. Kolejną grupą korzystającą z tej formy fizjoterapii są sportowcy, ponieważ terapia zimnem daje doskonałe efekty w przypadku leczenia stanów po kontuzjach i przeciążeniach. Krioterapia miejscowa: