Infolinia usług odpłatnych
Zapraszamy do kontaktu od poniedziałku do piątku 8:00-19:00
Rehabilitacja narządu ruchu zawiera w sobie wiele procesów. Podejmowana jest w celu przywrócenia ogólnej sprawności fizycznej. Skierowana jest głównie do pacjentów, którzy mają uraz, kontuzję czy powikłania po leczeniu wykluczające z codziennego funkcjonowania. Lekarze i rehabilitanci skupiają się na profilaktyce i wypracowaniu zachowań, które zapobiegną powtórzeniu się negatywnych sytuacji w przyszłości wykorzystując często urządzenia z fizykoterapii.
W ramach kontraktu NFZ jest przyjmowany pacjent, którego stan zdrowia wymaga fizjoterapii w warunkach ambulatoryjnych i nie wymaga całodobowego nadzoru medycznego. Każdemu takiemu pacjentowi przysługuje rehabilitacja realizowana w warunkach przychodni rehabilitacyjnej.

Zabiegi fizykoterapii, które świadczymy Centrum Kompleksowej rehabilitacji to m. in.: galwanizacja, jonoforeza, prądy interferencyjne, prądy diadynamiczne, prądy TENS, Elektrostymulacja, tonoliza, prądy Traberta, magnetoterapia, teraplus, diatermia krótkofalowa, scanlab, ultradźwięki, ultrafonoforeza, laseroterapia, sollux, hydrocolator, krioterapia miejscowa.
Dla pacjentów, którzy chcieliby rozpocząć swoją rehabilitację bez kolejki w Centrum Kompleksowej Rehabilitacji zapraszamy do Centrum Medycznego dostosowanego dla pacjentów komercyjnych. Szeroka gama innowacyjnych urządzeń fizykalnych np. Indiba® Activ, Indiba® Deep Care, SIS, laser wysokoenergetyczny czy fala uderzeniowa to niektóre zabiegi z których może skorzystać pacjent przebywający w naszym Centrum Medycznym na rehabilitacji.
Rehabilitacyjna (1300)
Ortopedyczna (1580)
Neurologiczna (1220)
Do zapisu do każdej z poradni pacjent potrzebuje skierowania od lekarza POZ lub innego specjalisty, który ma podpisaną umową z NFZ.
Przypominamy, że aby móc zarejestrować e-skierowanie oprócz kodu dostępu do skierowania potrzebny jest pesel pacjenta. Kod dostępu jest powiązany z numerem pesel i bez tych danych nie da się pobrać skierowania. Prosimy o przygotowanie tych danych do zapisu. Skierowanie zarejestrowane w wybranej przez pacjenta placówce jest już nie widoczne dla pozostałych świadczeniodawców. Nie ma zatem możliwości zarejestrowania tego samego skierowania w kliku miejscach. Rejestracja nie ma możliwości sprawdzenie rodzaju i trybu skierowania zarejestrowanego w innej placówce. Wszelkie informacje o wystawionych e-skierowaniach pacjent ma na swoim internetowym koncie pacjenta (IKP) do których rejestracja nie ma dostępu.
W naszej przychodni rehabilitacyjnej realizujemy zabiegi zarówno w ramach pracowni fizjoterapii (1310) jak i oddziału dziennego (2300)
Skierowanie na zabiegi fizjoterapeutyczne (1310) może wystawić każdy lekarz pracujący w ramach NFZ. Skierowanie na zabiegi jest ważne tylko przez 30 dni od daty wystawienia do zarejestrowania. Każdy cykl leczenia poprzedza wizyta kwalifikująca u fizjoterapeuty podczas której ustalany jest plan leczenia. Skierowanie do leczenia w oddziale dziennym (2300) można otrzymać od lekarzy specjalistów a w przypadkach pilnych również od lekarza POZ.