3 grudnia – Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

29.11.2018

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych to niezwykle ważne, co roku obchodzone święto, zainicjowane w 1992 decyzją Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Ten dzień ma wszystkim przypominać, że osoby niepełnosprawne są wśród nas, że są integralną, ważną częścią polskiego społeczeństwa. Tego dnia szczególnie należy uzmysłowić ogromne trudności i przeciwności losu, jakie na co dzień pokonują osoby niepełnosprawne.

W Centrum Kompleksowej Rehabilitacji od wielu lat funkcjonuje Zespół Szkolno-Wychowawczy dedykowany młodzieży niepełnosprawnej. Połączenie dbałości o rozwój intelektualny z kompleksową rehabilitacją, daje od lat dobre efekty.

13 August 2018

13 sierpień 2018

Z okazji tego święta, zorganizowaliśmy dla młodzieży aktualnie uczącej się w ośrodku, spotkanie ze słuchaczem Policealnej Szkoły Informatycznej sprzed wielu lat, naszym wychowankiem – Jackiem Czechem. Chcemy aby wizyta Jacka była dla naszej młodzieży inspiracją do pokonywania trudności, podwyższania formy i konsekwentnej pracy nad sobą.

Na spotkanie z Jackiem Czechem, polskim paraolimpijczykiem, wielokrotnym medalistą Polski, Europy i świata, uczestnikiem Paraolimpiad w 2012 (Londyn) i 2016 (Rio de Janeiro), zapraszamy młodzież z naszego ośrodka oraz wszystkich, którzy chcieliby poznać Jacka osobiście, usłyszeć o jego osiągnięciach i ciężkiej pracy, dzięki której wypracował swoje sukcesy.

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 3 grudnia 2018 o godz. 12.00 w Sali konferencyjnej Centrum Kompleksowej Rehabilitacji w Konstancinie-Jeziornie.

A już dziś z okazji przypadającego w poniedziałek święta, pragniemy złożyć Wszystkim osobom niepełnosprawnym serdeczne życzenia, wielu radości w codziennym życiu, wytrwałości w pokonywaniu barier a także wyrozumiałości i serdeczności wszystkich ludzie. Życzymy zdrowia oraz sił w przezwyciężaniu życiowych trudności, aby otaczający świat był przyjazny, ciepły i bliski.

Newsletter
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze informacje.
Rozwiąż test, aby sprawdzić, czy dolegliwości, których doświadczasz po COVID-19 wymagają specjalistycznej konsultacji i ewentualnej rehabilitacji.
This is default text for notification bar