RTG – pracownia RTG Warszawa Konstancin

rtg


Jesteśmy placówką z ponad czterdziestoletnim doświadczeniem. Wraz z biegiem lat unowocześniliśmy zarówno naszą jednostkę, jak i posiadany sprzęt. Dziś jesteśmy więc nowoczesnym ośrodkiem, który wciąż się rozwija oraz zajmuje przede wszystkim ortopedią i rehabilitacją. Centrum Kompleksowej Rehabilitacji (CKR) w Konstancinie-Jeziornie oferuje Państwu także szereg dodatkowych usług, wśród których znajduje się badanie radiologiczne (RTG). Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz do kontaktu.


Badanie radiologiczne (RTG) to nieinwazyjne badanie obrazowe, które pozwala na wykrycie ewentualnych nieprawidłowości w budowie prześwietlanego narządu. Ma szczególne zastosowanie w diagnostyce chorób układu kostno – stawowego i innych. W Centrum Kompleksowej Rehabilitacji dysponujemy nowoczesnym aparatem, który minimalizuje dawkę promieniowania.

Badanie RTG polega na prześwietleniu danej części ciała pacjenta promieniami rentgenowskimi. W badaniu wykorzystuje się różnice w pochłanianiu, czyli absorpcji promieniowania rentgenowskiego przez różne tkanki ciała. Dzięki tym różnicom na specjalnej kliszy otrzymujemy obraz, na którym kości są elementami najjaśniejszymi, natomiast tkanka miękka jest słabo widoczna.

Dysponujemy nowoczesnym, cyfrowym wielofunkcyjnym aparatem rentgenowskim marki Philips Essenta DR. Umożliwia wykonywanie wszystkich rodzajów badań radiologicznych przy optymalizacji dawki promieniowania. Sprzęt przeznaczony jest dla badań w pozycji stojącej, siedzącej lub leżącej.


Wykonujemy szeroki zakres badań RTG (ponad 120 procedur!) z następujących zakresów:

  • RTG głowy (RTG czaszki, RTG oczodołów, RTG trzeciego migdała, RTG zatok, RTG nosa)
  • RTG klatki piersiowej
  • RTG kręgosłupa
  • RTG obręczy kończyny górnej
  • RTG kończyny górnej
  • RTG jamy brzusznej
  • RTG obręczy kończyny dolnej
  • RTG kończyny dolnej

Pobierz szczegółowy cennik badań RTG:


RTG w Centrum Kompleksowej Rehabilitacji

Usługę świadczy:

RTG - pracownia rentgenowska Warszawa Konstancin Jeziorna


RTG kręgosłupa i miednicy

Na terenie placówki CKR w Konstancinie-Jeziornie znajdziecie Państwo usługę RTG, gdzie można kompleksowo wykonać szereg badań. Metoda ta pozwala na zbadanie całego kręgosłupa, a cena badania RTG jest niewątpliwie atrakcyjna. W naszej pracowni RTG w Konstancinie-Jeziornie proponujemy Państwu wykonanie prześwietlenia kręgosłupa. Posiadany aparat do badań radiologicznych umożliwia nam wykonanie każdej procedury dedykowanej dla kręgosłupa, jak i innych struktur kostnych. Badanie kręgosłupa wykonywane jest zgodnie ze skierowaniem oraz z podziałem na odpowiednie odcinki, tj. kręgosłup szyjny, kręgosłup piersiowy, kręgosłup lędźwiowo-krzyżowy. Warto podkreślić, że rentgen kręgosłupa w odcinku lędźwiowo-krzyżowym oraz miednicy wymaga odpowiedniego  przygotowania od pacjenta. W dniu poprzedzającym badanie zalecamy Państwu dietę lekkostrawną, zażycie środka na przeczyszczenie oraz unikanie napojów gazowanych. W dniu badania prosimy zgłosić się do pracowni RTG na czczo i po wypróżnieniu. W tym dniu nie można również palić tytoniu. W CKR wykonają Państwo RTG kręgosłupa, którego cena podana jest w aktualnym cenniku. Serdecznie zapraszamy!


RTG głowy i czaszki

Część schorzeń, jak i dolegliwości klasyfikowanych w medycynie wymaga wykonania RTG w Konstancinie-Jeziornie. W placówce Centrum Kompleksowej Rehabilitacji możecie Państwo zrealizować szereg badań z zakresu diagnostyki obrazowej, które wykonujemy zarówno u dzieci i dorosłych. W przypadku konieczności wykonania diagnozy w obrębie struktur kostnych wciąż bardzo często wykonuje się rentgen głowy, czy prześwietlenie czaszki dziecka. Mimo postępu technologicznego i coraz powszechniejszego dostępu do badania rezonansu magnetycznego i tomografii komputerowej, badanie RTG jest wciąż dedykowane dla układu kostnego. Należy wspomnieć, że RTG głowy jest wykonywane najczęściej w przypadku urazu w obrębie głowy lub w przypadku podejrzenia deformacji czaszki. Niewątpliwie wykonanie RTG czaszki dziecka w tych przypadkach jest bardzo istotnym elementem procesu diagnostycznego. Do badania nie jest wymagane przygotowanie, jednak w pracowni RTG poprosimy Państwa o zdjęcie takich przedmiotów, jak: gumka do włosów, wsuwki, spinki, okulary, kolczyki czy sztuczne uzupełnienie zębowe. Już dziś odwiedź naszą pracownię RTG w Konstancinie-Jeziornie!


RTG klatki piersiowej

Jednym z najczęściej wykonywanych badań w radiologii jest rentgen klatki piersiowej. RTG klatki piersiowej w CKR wykonywane jest w przypadku badań profilaktycznych w momencie przyjmowania do pracy, jak i w czasie badań okresowych powtarzanych co pewien okres. RTG klatki piersiowej to nieinwazyjny i bezbolesny sposób pozwalający na zobrazowanie narządów oraz układu kostnego w obrębie klatki piersiowej. W naszej pracowni RTG w Konstancinie można szybko wykonać to podstawowe badanie pozwalające zdiagnozować przede wszystkim układ oddechowy. Cena RTG klatki piersiowej w CKR w Konstancinie-Jeziornie dostępna jest zarówno w cenniku na terenie naszej placówki, jak i online na naszej stronie. Przystępna cena badań, jak i rentgen klatki piersiowej to cechy wyróżniające Centrum Kompleksowej Rehabilitacji na tle innych placówek. Już dziś skorzystaj z naszej oferty i wykonaj RTG płuc w Konstancinie-Jeziornie!


RTG zatok

Prześwietlenie zatok w pracowni RTG jest bardzo często zalecanym badaniem przez lekarzy specjalistów z zakresu laryngologii w przypadku zapalenia w obrębie zatok szczękowych lub zatok czołowych. RTG zatok polecane jest także w przypadku urazów oraz podejrzenia zmian nowotworowych w obrębie tych struktur anatomicznych. Jest to badanie dedykowane zarówno osobom dorosłym, jak i dzieciom. Dlatego w naszej placówce, Centrum Kompleksowej Rehabilitacji można wykonać prześwietlenie zatok u dziecka. Rentgen zatok to nieinwazyjne i bezbolesne badanie radiologiczne z zakresu diagnostyki obrazowej, które nie wymaga wcześniejszego przygotowania ze strony badanego. Cena RTG zatok oraz pozostałych procedur medycznych dostępna jest na terenie naszej placówki CKR, jak i w wersji elektronicznej na stronie. Pracownia RTG w Konstancinie-Jeziornie oferuje Państwu szereg usług, w tym badanie RTG zatok oraz USG zatok, których cena jest atrakcyjna dla pacjentów. Skorzystaj z naszej konkurencyjnej oferty usług, które wykonuje doświadczony i profesjonalny zespół medyczny!


RTG kolana

Jednym z większych stawów w ludzkim organizmie jest staw kolanowy, który jednocześnie bardzo często ulega przeciążeniom i urazom. Ze względów anatomicznych kolano w ciągu dnia jest bardzo mocno obciążanym stawem, przez co jest również dość mocno narażone na powstawanie wielu zmian o charakterze patologicznym. Nic więc dziwnego, że bardzo często przez nasze pracownie RTG w Konstancinie-Jeziornie wykonywany jest rentgen kolan. Zazwyczaj wskazaniem do wykonania RTG w obrębie kolana jest uraz powstały w wyniku wypadku, uprawiania sportu czy innych, codziennych czynności. RTG kolana w CKR w Konstancinie-Jeziornie wykonywany jest od ręki, a cena badania dostępna jest u naszych konsultantów w cenniku. Jeśli posiadają Państwo zdjęcia rentgenowskie z poprzednich badań, prosimy o dostarczenie ich do placówki. Nasza pracownia RTG w Konstancinie-Jeziornie jest placówką posiadającą wykwalifikowany i doświadczony personel oraz wysokiej klasy sprzęt medyczny. Zapraszamy do skorzystania z naszej pełnej oferty usług w Centrum Kompleksowej Rehabilitacji.  


RTG kończyn dolnych

Kończyna dolna to bardzo skomplikowany układ, składający się m.in. z kości, stawów, mięśni oraz ścięgien, dlatego każdy uraz oraz patologia w obrębie tych struktur wymaga bardzo indywidualnego podejścia i przeanalizowania zaistniałej sytuacji. W Centrum Kompleksowej Rehabilitacji Konstancin-Jeziorna wykonają Państwo kompleksowe badanie RTG, które zostało wskazane w skierowaniu. CKR oferuje swoim pacjentom między innymi: RTG uda, RTG rzepki, RTG obu rzepek, RTG podudzia, RTG stopy oraz pozostałych okolic w odpowiednio dobranych projekcjach. Najczęściej przyczyną wskazującą na przeprowadzenie badania RTG w obrębie kończyn dolnych jest uraz powodujący między innymi: złamanie, zwichnięcie, skręcenie. Badanie diagnostyczne, jakim jest RTG kończyn dolnych, pozwala także na ocenę zmian pourazowych, stanów zapalnych, stanów zwyrodnieniowych oraz wad rozwojowych. To bardzo kompleksowe badanie z zakresu diagnostyki obrazowej, które szybko weryfikuje wstępną diagnozę. W Centrum Kompleksowej Rehabilitacji w Konstancinie-Jeziornie wykonujemy RTG prywatnie. Polecamy Państwu skorzystanie z naszych usług!


RTG kończyn górnych

W Centrum Kompleksowej Rehabilitacji znajdziecie Państwo pracownię RTG, w której można wykonać kompleksowe badania z zakresu diagnostyki obrazowej. Jesteśmy przekonani, że szeroki zakres usług przypadnie naszym pacjentom do gustu i spełni ich oczekiwania. RTG to badania rentgenowskie w obrębie kończyn górnych, które obejmują wykonanie między innymi: RTG kości ramiennej, RTG nadgarstka, RTG obu stawów łokciowych, RTG ręki, RTG obu rąk, RTG przedramion oraz pozostałych struktur anatomicznych. Warto podkreślić, że w zależności od skierowania, badanie może zostać wykonane w projekcji: AP, bocznej lub skośnej. Do badania pacjent nie musi się przygotowywać. Badanie RTG zlecane jest naszym klientom w celu wykluczenia urazu, zmian zwyrodnieniowych lub zmian patologicznych. W niektórych przypadkach badanie rentgenowskie ma na celu wykluczenie zmian nowotworowych. Już dziś zapraszamy Państwa do skorzystania z naszych usług!


RTG narządów jamy brzusznej

Centrum Kompleksowej Rehabilitacji posiada i prowadzi pracownię RTG w Konstancinie-Jeziornie, w ramach której można wykonać szereg badań z zakresu diagnostyki obrazowej. Warto podkreślić, że rentgen narządów jamy brzusznej jest zawsze wykonywany po uprzednim przygotowaniu. Dlatego naszym pacjentom zalecamy dzień przed badaniem przejście na dietę lekkostrawną, a najlepiej na dietę półpłynną. W tym dniu, jak i kolejnym należy przyjąć preparat przeczyszczający, w celu wyeliminowania gazów. Ich obecność bardzo negatywnie wpływa na jakość oraz wartość diagnostyczną badania RTG. W dniu badania należy się zgłosić na czczo do pracowni RTG, czyli do Centrum Kompleksowej Rehabilitacji. Badanie RTG jamy brzusznej najczęściej wykonuje się zarówno w celu w diagnozy zmian patologicznych, jak i wykluczenia obecności ciał obcych. W CKR przeprowadzimy dla Państwa kompleksowe badania diagnostyczne zgodnie z zaleceniami. Serdecznie zapraszamy!

Newsletter
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze informacje.
Rozwiąż test, aby sprawdzić, czy dolegliwości, których doświadczasz po COVID-19 wymagają specjalistycznej konsultacji i ewentualnej rehabilitacji.
This is default text for notification bar