Diagnostyka obrazowa

Pracownia RTG

Badanie RTG polega na prześwietleniu danej części ciała pacjenta promieniami rentgenowskimi. W badaniu wykorzystuje się różnice w pochłanianiu, czyli absorpcji promieniowania rentgenowskiego przez różne tkanki ciała. Dzięki tym różnicom na specjalnej kliszy otrzymujemy obraz, na którym kości są elementami najjaśniejszymi, natomiast tkanka miękka jest słabo widoczna.

Dowiedz się więcej
 
 

Pracownia USG

Badanie ultrasonograficzne (USG) jest nieinwazyjną i bezpieczną metodą obrazowania wnętrza ciała, które w razie potrzeby możne być przeprowadzane w krótkich odstępach czasowych. Na wysoką jakość badań wykonywanych w Centrum Kompleksowej Rehabilitacji wpływ mają doświadczenie wykonujących i opisujących badanie lekarzy oraz nowoczesny sprzęt, którym dysponujemy. Jest to aparat Philips Affiniti 70.

Dowiedz się więcej

Rezonans magnetyczny (MRI)

Badanie MRI to nieinwazyjna i nieszkodliwa procedura, gdyż w czasie badania wykorzystuje się pole magnetyczne. W naszej Pracowni Rezonansu Magnetycznego CKR wykonają Państwo rezonans magnetyczny m.in. głowy, nadgarstka, kolana czy kręgosłupa. Już od dłuższego czasu w naszej placówce, jest rezonans magnetyczny otwarty, co pozwala na komfort badania dzieci oraz osób, które cierpią na klaustrofobię.

Dowiedz się więcej

Newsletter
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze informacje.
Rozwiąż test, aby sprawdzić, czy dolegliwości, których doświadczasz po COVID-19 wymagają specjalistycznej konsultacji i ewentualnej rehabilitacji.
This is default text for notification bar