SIRIO

SIRIO – głęboka stymulacja kawitacyjna to jedna z najnowocześniejszych metod rehabilitacji, skuteczna zarówno w ostrych, jak i przewlekłych stanach zapalnych, o rezultatach odczuwalnych już po pierwszym zabiegu.

Co to jest głęboka stymulacja kawitacyjna SIRIO?

SIRIO to aparat przeznaczony do fizykoterapii służący do tzw. głębokiej stymulacji kawitacyjnej. Urządzenie przetwarza energię elektryczną na fale akustyczne o niskiej częstotliwości (38kHz). Taka fala ciśnieniowa rozchodzi się w tkankach poddawanych zabiegowi, powodując szereg oddziaływań mających znaczenie w rehabilitacji i niwelowaniu bólu.

Jak działa głęboka stymulacja kawitacyjna?

Działanie SIRIO łączy zjawisko jakim jest głęboka stymulacja kawitacyjna z termicznym oddziaływaniem na tkanki oraz drganiami mechanicznymi. Daje to efekt głębszej penetracji niż użycie standardowych głowic do ultradźwięków, które mają częstotliwość 1-3 MHz. Według badań, fala użyta podczas zabiegu może przenikać tkankę nawet do głębokości 24 cm, co jest efektem nieosiągalnym przy innych metodach. O ile też podczas zabiegu jonoforezy do głębszych warstw skóry przenikają jedynie jony podawanych substancji leczniczych, to leki w formie kremu czy żelu podawane podczas zabiegu SIRIO zostają wtłoczone do tkanek dużo bardziej efektywnie. Stosować można leki przeciwzapalne, przeciwbólowe i każdą substancję zatwierdzoną przez lekarza bądź fizjoterapeutę.

Napisz do nas

Formularz - kontakt (#7)

Potrzebujesz pomocy?