Umów wizytę

RTG

Szanowni Państwo,
informujemy iż ze względu na konieczną wymianę sprzętu diagnostycznego pracownia RTG od dnia 18.03.2024r. do 18.04.2024r. będzie nieczynna.
Niezbędne świadczenia z zakresu badań RTG będzie w tym czasie w zastępie naszej placówki realizować Mazowieckie Centrum Rehabilitacji “STOCER” Sp. z o. o. zlokalizowane przy ul. Wierzejewskiego 12, 05-510 Konstancin Jeziorna.
Za utrudnienia przepraszamy.

Badanie radiologiczne (RTG) jest jednym z badań diagnostycznych wykonywanych w CKR Konstancin-Jeziorna. Pozwala ono na wykrywanie ewentualnych nieprawidłowości w budowie narządu, który jest prześwietlany. Odgrywa ważną rolę w diagnostyce chorób układu kostno-stawowego i innych. W naszej pracowni mamy do dyspozycji nowoczesny aparat, który minimalizuje dawkę promieniowania.

Na czym polega badanie RTG?

Badanie RTG polega na prześwietleniu części ciała pacjenta promieniami rentgenowskimi. W badaniu wykorzystuje się różnice w absorbcji promieniowania przez różne tkanki ciała. Dzięki nim, na specjalnej kliszy uzyskujemy obraz, na którym elementami najjaśniejszymi są kości, zaś tkanka miękka pozostaje słabo widoczna.

Badania RTG w pracowni CKR wykonywane są przy pomocy nowoczesnego, cyfrowego wielofunkcyjnego aparatu rentgenowskiego marki Philips Essenta DR. Dzięki niemu możliwe jest wykonywanie wszystkich rodzajów badań radiologicznych przy optymalizacji dawki promieniowania.

Sprzęt umożliwia wykonywanie badań w pozycji siedzącej, stojącej lub leżącej.

Napisz do nas

Formularz - kontakt (#7)

Potrzebujesz pomocy?