Umów wizytę

Trening funkcjonalny

Call center - usługi odpłatne

22 703 08 88
callcenter@ckr.pl

Zapraszamy do kontaktu od poniedziałku do piątku 8:00-19:00

Trening funkcjonalny w odróżnieniu od klasycznego treningu na siłowni skupia się na odwzorowywaniu ruchów, które wykonujemy w życiu codziennym. Dzięki takiemu treningowi jesteśmy w stanie wzmacniać całe grupy mięśniowe poprawiając przy tym naszą siłę mięśniową koordynacje ruchową i gibkość.


Każdego dnia, nawet jeśli ze sportem nam nie po drodze, nasze mięśnie są w ciągłym ruchu. Nie zastanawiamy się nad tym dźwigając ciężkie torby z zakupami, pochylając się nad płaczącym dzieckiem czy wykonując obowiązki zawodowe. Powtarzając wciąż te same czynności nie zauważamy często nieprawidłowości związanych z ich wykonywaniem, takich jak np. przeciążanie określonej grupy mięśni. W dalszej perspektywie powoduje to różne urazy i schorzenia – to właśnie trening funkcjonalny. Zamiast na wzroście siły i masy mięśniowej skupia się na poprawie jakości ruchu w życiu codziennym i sporcie.

Zadaniem fizjoterapeuty jest wybór takich ćwiczeń, które pomogą pacjentowi w wypracowaniu prawidłowych wzorców ruchu w jego życiu.

A co w przypadku, gdy pacjent cierpi już na schorzenia związane z codzienną pracą układu ruchu?

Wtedy rozwiązaniem jest trening medyczny. Jego zasady są właściwie takie same jak zasady treningu funkcjonalnego, ale głównym celem jest tutaj zmniejszenie bólu i likwidacja nieprawidłowych wzorców ruchu, które przyczyniły się do powstania problemów pacjenta.

CKR Filia Warszawa Wola

ul. Wolność 3A lok.D ( wejście od ul. Kaczej)
01-018 Warszawa

Godziny otwarcia: 
od poniedziałku do piątku 7:00 – 20:00

e-mail: warszawa.wola@ckr.pl

Napisz do nas

Formularz - kontakt

Potrzebujesz pomocy?