Fizjoterapia indywidualna z wykorzystaniem USG – Sonofeedback

Sonofeedback to inaczej terapia indywidualna pod kontrolą USG. Ultrasonografia jest wykorzystywana w rehabilitacji od stosunkowo niedawna. Niewątpliwą zaletą sonofeedback jest możliwość podglądania tego co się dzieje w środku naszego ciała w trakcie wykonywania ćwiczeń.

Ćwiczenia pod kontrolą USG budują świadomość i kontrolę ruchu gdyż pacjent nie tylko czuje ruch, ale również na ekranie ultrasonografu widzi czy pracuje odpowiednimi mięśniami. Terapia pod kontrolą USG zalecana jest przede wszystkim w stanach ostrych oraz w stanach pooperacyjnych gdzie bardzo ostrożnie trzeba pracować nad zakresem ruchu aby nie traumatyzować tkanek. Dzięki możliwości podglądu za pomocą USG możemy w czasie rzeczywistym określać czy dana struktura nie jest nadmiernie obciążana w trakcie wykonywania ćwiczenia.

sonofeedback

CKR Filia Warszawa Wola

ul. Wolność 3A lok.D ( wejście od ul. Kaczej)
01-018 Warszawa

Godziny otwarcia: 
od poniedziałku do piątku 7:00 – 20:00

Tel: 500 005 073
e-mail: warszawa.wola@ckr.pl

Napisz do nas

Oświadczam, że zostałem/am poinformowany/a:

  • że podanie danych jest dobrowolne,
  • o celu oraz zakresie zbierania i przetwarzania danych przez Centrum Kompleksowej Rehabilitacji Sp. z o. o.,
  • prawie wglądu do swoich danych i ich poprawiania oraz ograniczenia przetwarzania,
  • prawie wniesienia skargi do PUODO, w przypadku naruszenia przepisów dotyczących ochrony danych osobowych,
  • uprawnieniach do żądania zaprzestania przetwarzania danych oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych lub żądania ich usunięcia, prawie do bycia zapomnianym wynikających z ROZPORZĄDZENIA PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych),
  • Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane do momentu rezygnacji przez Administratora danych z prowadzenia akcji promocyjnych.

Potrzebujesz pomocy?