Centrum Leczenia Osteoporozy

Masz skierowanie do poradni osteoporozy w ramach NFZ lub chcesz skorzystać komercyjnie?

Pobierz, wypełnij i przynieś na wizytę gotowe dokumenty.

Dokumenty dla Pacjentów NFZ

Dokumenty dla Pacjentów komercyjnych (pierwsza wizyta)

Dokumenty dla Pacjentów komercyjnych (kolejne wizyty)

Dodatkowe informacje

Osteoporoza to choroba szkieletu charakteryzująca się stopniowo postępującym ubytkiem masy kostnej. Przebiega bezobjawowo i nie jest zauważalna dla oka. Dotyka kobiety i mężczyzn po 45. r.ż. Statystyki są nieubłagalne i wskazują, że prawie 50% kobiet i 20% mężczyzn po 50. r.ż. dozna złamania, którego przyczyną jest osteoporoza. Te często powoduje lawinę problemów z narządem ruchu oraz ogólnoustrojowych, a co za tym idzie utratę funkcjonalności i samodzielności w codziennym życiu. 

Nowoczesne podejście do leczenie osteoporozy oparte jest na kompleksowości postępowania zespołu specjalistów
W Centrum oferujemy Państwu pomoc zarówno w diagnostyce i leczeniu osteoporozy poprzez farmakoterapię, zabiegi fizjoterapeutyczne, doradztwo dietetyczne. Leczymy także powikłania, jakimi są najczęściej złamania kompresyjne kręgosłupa, czy złamania szyjki kości udowej. W naszym zespole znaleźli się: lekarz chorób wewnętrznych, reumatolog, ortopeda, fizjoterapeuci, technik radiologii, dietetyk. 

Wczesna diagnostyka osteoporozy jest decydująca dla całego procesu leczenia. W celu rozpoznania choroby lekarz może zalecić wykonanie badań laboratoryjnych oraz densytometrii. 

Badanie densytometryczne jest bezbolesną metodą pomiaru gęstości i masy tkanki kostnej oraz pozwala na zdiagnozowanie osteoporozy już w początkowym stadium. Przychodnia jest wyposażona w nowoczesny aparat densytometryczny, badanie wykonywane jest z wykorzystaniem niskiej dawki promieniowana, co wpływa na bezpieczeństwo badanej osoby. 

Więcej informacji na stronie: Osteoporoza – profilaktyka i leczenie

Szczególnie ważnym elementem procesu leczenia, ale także profilaktyki osteoporozy jest rehabilitacja.
Ruch to największy sprzymierzeniec mocnych i zdrowych kości. Dlatego tak ważne jest wprowadzenie zajęć z fizjoterapeutą oraz systematyczna, ale kontrolowana aktywność fizyczna. 

Specjalnie dla naszych Pacjentów przygotowaliśmy atrakcyjne pakiety 5 i 10 indywidualnych zajęć z fizjoterapeutą składających się z terapii manualnej i indywidualnie dobranych ćwiczeń wykonywanych pod nadzorem terapeuty. Zajęcia odbywają się w modelu: 1 fizjoterapeuta / 2 pacjentów.

Zakres działania Poradni Leczenia Osteoporozy:

  • diagnostyka i leczenie osteoporozy,
  • pomiar gęstości kości za pomocą aparatu densytometrycznego,
  • badania laboratoryjne,
  • program rehabilitacji mający na celu odbudowę masy kostnej, siły mięśniowej, poprawę koordynacji i równowagi oraz ogólnej sprawności,
  • doradztwo dietetyczne,
  • profilaktyka i zapobieganie chorobom tkanki kostnej,
  • leczenie konsekwencji urazu narządu ruchu.

Platforma wibracyjna w leczeniu i zapobieganiu osteoporozy

Zarówno zapobieganie jak i leczenie osteoporozy wiąże się z ruchem, który jest niezbędny do utrzymania naszego organizmu w dobrej kondycji. Stosowanie w trakcie rehabilitacji platformy wibracyjnej wpływa zarówno na poprawę siły mięśniowej i równowagi, ale także na gęstość kości udowej, czyli w efekcie zapobiega chorobie. Warto zaznaczyć, że osteoporoza jest przyczyną wielu złamań właśnie kości udowej, co wiąże się w przyszłości z wieloma powikłaniami i utrudnionym poruszaniem się.

Godziny pracy poradni:

poniedziałek – piątek: 8:30 – 16:30

Filia Warszawa Ursynów posiada kontrakt z NFZ na udzielanie świadczeń w zakresie diagnostyki i leczenia osteoporozy.

Zapraszamy do zapisów pod numerem: 500 005 076 lub mailowo: surowieckiego.osteoporoza@ckr.pl

Napisz do nas

Formularz – kontakt

Potrzebujesz pomocy?