Umów wizytę

Tydzień Babci i Dziadka

Z okazji święta wszystkich Babć i Dziadków zapraszamy do nas od 23 do 27 stycznia na konsultacje u fizjoterapeutów za 50 zł.

Zima jest trudnym czasem dla seniorów ze względu na niesprzyjającą aurę. Deszcz i wiatr wychładzają organizm, co negatywnie wpływa na odporność i sprzyja infekcjom. Mróz i śnieg przyczyniają się do tego, że dające stabilne oparcie chodniki i schody stają się niebezpieczne. Nie trudno o złamanie, zwichnięcie, a w najlepszym razie stłuczenie. 

Rehabilitacja seniorów po urazach jest ważnym elementem procesu powrotu do zdrowia i sprawności fizycznej. Wiek zwiększa ryzyko urazów, a także utrudnia proces ich leczenia i rehabilitacji. Dlatego ważne jest, aby podejście do rehabilitacji uwzględniało specyficzne potrzeby i ograniczenia osób starszych.

Seniorzy często doświadczają urazów w wyniku upadków, które mogą prowadzić do złamań kości, uszkodzeń stawów oraz urazów głowy. Rehabilitacja po tych urazach powinna obejmować zarówno leczenie bólu, jak i przywracanie ruchomości i siły mięśniowej.

Jednym z ważnych elementów rehabilitacji jest fizjoterapia, która polega na wykonywaniu ćwiczeń fizycznych mających na celu poprawę ruchomości i siły mięśniowej. Ćwiczenia powinny być dostosowane do indywidualnych potrzeb i możliwości seniora oraz stopniowo zwiększane w miarę postępu w rehabilitacji.

W przypadku urazów głowy, ważne jest także skonsultowanie się z neurologiem, aby wykluczyć ewentualne problemy związane z układem nerwowym.

Ważne jest, aby seniorzy mieli wsparcie ze strony rodziny i opiekunów, ponieważ proces rehabilitacji może być trudny i długotrwały. Warto pamiętać, że każdy senior jest inny i potrzebuje indywidualnego podejścia do rehabilitacji.

Specjalnie z myślą o seniorach przygotowaliśmy w tygodniu 23-27 stycznia konsultacje u naszych fizjoterapeutów za 50 zł. W czasie takiej konsultacji nasi fizjoterapeuci wnikliwe przeanalizują problem i dobiorą indywidualny zestaw ćwiczeń i zabiegów takich jak laser wysokoenergetyczny, elektroperapia czy Indiba Activ, na które mamy również specjalne ceny. Nasza oferta jest skierowana zarówno do osób, które mają za sobą urazy lub operacje i potrzebują rehabilitacji albo nie są zadowolone z efektów rehabilitacji 

Więcej informacji i zapisy:

500 005 079

Pracujemy w godzinach 7-21 od poniedziałku do piątku.

Potrzebujesz pomocy?