Umów wizytę

Ultradźwięki

Usługa dostępna jest w CKR Warszawa Centrum. Leczenie z użyciem ultradźwięków odbywa się poprzez wytwarzanie drgań o częstotliwościach wyższych niż 20 kHZ. Te są niesłyszalne dla ludzkiego ucha, a więc nie powodują żadnego dyskomfortu u pacjentów. W CKR można bez żadnego problemu skorzystać z terapii ultradźwiękami po uprzednim skierowaniu pacjenta na takie leczenie przez lekarza prowadzącego. Warto dodać, że ultradźwięki nie mają nic wspólnego z elektroterapią, gdyż w tym przypadku prąd nie przechodzi przez organizm człowieka.

Wykonywane w naszej placówce zabiegi ultradźwiękowe trwają najczęściej od kilku do kilkunastu minut w zależności od potrzeb pacjenta. Można powiedzieć, że terapia ultradźwiękowa to swego rodzaju mikromasaż skóry, który skutecznie aktywuje komórki odpowiadające za produkcje kolagenu oraz elastyny. Stosując regularnie terapię ultradźwiękową można skutecznie spowolnić procesy starzenia skóry. 

Ultradźwięki wykorzystywane podczas leczenia w CKR nie powodują żadnych skutków ubocznych, są całkowicie nieszkodliwe dla człowieka, a dodatkowo potęgują działanie substancji aktywnych w ciele człowieka. Na taką formę leczenia warto zdecydować się w celu:

  • modelowania sylwetki,
  • redukcji cellulitu,
  • redukcji tkanki tłuszczowej,
  • pozbycia się wiotkiej skóry,
  • profilaktyki przeciwzmarszczkowej.

Oczywiście są też pewne przeciwskazania odnośnie stosowania ultradźwiękowej terapii zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Najważniejsze czynniki, które nie pozwalają na wykonanie tej terapii to: epilepsja, ciąża lub okres karmienia, wszelkie infekcje organizmu, choroby nowotworowe oraz stany zapalne skóry.

Logo CKR Filia Warszawa Centrum

ul. Gałczyńskiego 4,
00-362 Warszawa (Centrum)

Godziny otwarcia:
PN-PT 7:00 – 20:00

Telefony:
NFZ: 22 703 08 20
Rehabilitacja domowa: 22 703 08 21

e-mail:  galczynskiego@ckr.pl

Napisz do nas

Formularz - kontakt

Potrzebujesz pomocy?