Umów wizytę

Magnetoterapia

Magnetoterapia, dostępna również w filii CKR Warszawa Centrum, to coraz popularniejsze zabiegi, w których wykorzystujemy pole magnetyczne o niskich oraz wysokich częstotliwościach. Dzięki temu wraz z naszymi specjalistami w CKR możesz skutecznie wpływać na przyśpieszenie procesów gojenia zrostów kostnych, regenerację tkanek po urazach oraz ogólną poprawę ukrwienia komórek. Warto też zaznaczyć, iż pole magnetyczne o niskiej częstotliwości działa przeciwbólowo oraz przeciwzapalnie, a nawet uspokajająco.

Jeśli chodzi o magnetoterapię z polem magnetycznym o wysokiej częstotliwości, warto dodać, iż te zabiegi są realizowane z wykorzystaniem aparatów do drgań elektromagnetycznych. Te powodują lepszy przepływ krwi w tkankach, obniżają napięcie mięśniowe, a także redukują uczucie bólu. Zabiegi, które realizujemy z użyciem pola elektromagnetycznego, to: Teraplus, Diametria krótkofalowa oraz Scanlab.

Leczenie polem magnetycznym o różnych częstotliwościach jest naprawdę skuteczne, szczególnie przy użyciu specjalistycznego sprzętu kontrolowanego przez najlepszych specjalistów w swojej dziecinie, pracujących w placówce CKR, czyli Centrum Kompleksowej Rehabilitacji. Według niezależnych źródeł magnetoterapia charakteryzuje się skutecznością nawet na poziomie 70% u większości pacjentów. 

Wiele jednak zależy od indywidualnego stanu zdrowia pacjenta. Jeśli chodzi o proces zabiegów w postaci magnetoterapii – tutaj usługa polega na przenikaniu przez ludzkie ciało pola magnetycznego, które uaktywnia struktury błon komórkowych. Dzięki temu do ich wnętrza w krótszym czasie oraz efektywniej docierają niezbędne substancje odżywcze wpływające na przyśpieszenie procesów regeneracyjnych.

Logo CKR Filia Warszawa Centrum

ul. Gałczyńskiego 4,
00-362 Warszawa (Centrum)

Godziny otwarcia:
PN-PT 7:00 – 20:00

Telefony:
NFZ: 22 703 08 20
Rehabilitacja domowa: 22 703 08 21

e-mail:  galczynskiego@ckr.pl

Napisz do nas

Formularz - kontakt

Potrzebujesz pomocy?