Umów wizytę

Elektroterapia

Elektroterapia jest jedną z usług dostępnych w CKR Warszawa Centrum. Możesz tu skorzystać z licznych zabiegów elektroterapeutycznych. Usługi tego typu wykorzystujemy wyłącznie w celach leczniczych. Podczas leczenia elektroterapią wykorzystujemy prąd stały oraz prądy zmienne o małej i średniej częstotliwości. Prąd o różnych częstotliwościach i natężeniu pozytywnie oddziałuje na organizm człowieka, o ile nie ma żadnych przeciwwskazań przed wykonaniem takowej terapii. Leczenie prądem ma na celu:

  • złagodzenie bólu,
  • odżywienie i poprawę ukrwienia tkanek,
  • zwiększenie możliwości chłonnych obrzęków i wysięków,
  • przyśpieszenie procesów regeneracyjnych tkanek.

Elektroterapia polega po prostu na leczeniu prądem. To w pełni bezpieczne leczenie, choć wyłącznie dla osób, które nie posiadają sztucznych rozruszników serca i zastawek. Prądy w przypadku rehabilitacji są dość istotne, gdyż pozwalają na zredukowanie wyrodnień stawów, usunięcie przewlekłego bólu mięśni oraz przyśpieszają zrastania się złamanych kości. 

W zakresie elektroterapii wyróżniamy kilka jej rodzajów, a mianowicie:

  • Jonoforeza – zabiegi polegające na aplikacji prądu stałego w chore miejsca, np. do leczenia nerwobóli.
  • Galwanizacja – prąd stały o niewielkiej częstotliwości uderza w tkanki mięśniowe i nerwowe redukując stany zapalne i napięcia mięśniowe.
  • Elektrostymulacja – ten zabieg świetnie sprawdza się w przypadku dolegliwości układu nerwowego poprzez podawanie prądu impulsowego do wywołania skurczu mięśni (w pełni kontrolowanego).
  • Prądy TENS – to prądy impulsowe o niewielkiej częstotliwości, które stosuje się do leczenia bólu kręgosłupa, stawów, mięśni oraz osób odczuwających bóle pooperacyjne.

Logo CKR Filia Warszawa Centrum

ul. Gałczyńskiego 4,
00-362 Warszawa (Centrum)

Godziny otwarcia:
PN-PT 7:00 – 20:00

Telefony:
NFZ: 22 703 08 20
Rehabilitacja domowa: 22 703 08 21

e-mail:  galczynskiego@ckr.pl

Napisz do nas

Formularz - kontakt

Potrzebujesz pomocy?