USG – pracownia USG Konstancin Warszawa

usg1

W naszym Centrum Kompleksowej Rehabilitacji znajdziecie Państwo szereg usług z zakresu diagnostyki obrazowej, jak i innych dziedzin medycyny. W ofercie CKR w Warszawie znajduje się między innymi: badanie USG, rezonans magnetyczny, czy RTG. Zapraszamy do skorzystania z usług oferowanych odpowiednio przez Pracownię Ultrasonografii (USG w Konstancinie-Jeziornie), Pracownię Rezonansu Magnetycznego (MRI) oraz Pracownię Rentgenodiagnostyki (RTG). Już dziś skorzystaj z profesjonalnych usług w Centrum Kompleksowej Rehabilitacji, gdzie każdy ma dostęp do wykwalifikowanego personelu oraz może skorzystać ze sprzętu medycznego najwyższej jakości!


Badanie ultrasonograficzne (USG) jest nieinwazyjną i bezpieczną metodą obrazowania wnętrza ciała, które w razie potrzeby możne być przeprowadzane w krótkich odstępach czasowych.

Na wysoką jakość badań wykonywanych w Centrum Kompleksowej Rehabilitacji wpływ mają doświadczenie wykonujących i opisujących badanie lekarzy oraz nowoczesny sprzęt, którym dysponujemy. Jest to aparat Philips Affiniti 70.

W badaniu wykorzystuje się ultradźwięki emitowane przez sondę przyłożoną do skóry. Ultradźwięki odbijają się od tkanek o różnej gęstości i przetwarzane są do postaci obrazu.


Wykonujemy szeroki zakres badań USG dla dzieci i dorosłych:

USG narządów:

 • jamy brzusznej
 • układu moczowego
 • tarczycy
 • narządów płytko położonych / grup węzłów

USG Dopplerowskie – badanie przepływów krwi:

 • tętnic kończyn
 • żył kończyn – Przeczytaj dlaczego warto!
 • aorty brzusznej (tętnica brzuszna)
 • tętnic szyjnych (spoczynkowe / czynnościowe)
 • tętnic nerkowych
 • miednicy małej i okolicy krocza u kobiet i mężczyzn

USG ortopedyczne:

 • układu mięśniowo-szkieletowego (dorośli / dzieci),
 • stawów biodrowych noworodków i niemowląt (badanie pod kątem dysplazji stawów biodrowych),

USG przezciemiączkowe (noworodki, niemowlęta)

USG piersi

Przeczytaj dlaczego warto!


Pobierz szczegółowy cennik badań USG:


USG

Usługę świadczy:


USG ortopedyczne

Usługę świadczy:


USG jamy brzusznej u dzieci i noworodków

Noworodki i małe dzieci to bardzo wymagający pacjenci, dlatego USG jamy brzusznej u dzieci w Konstancinie-Jeziornie wykonuje zawsze bardzo doświadczony specjalista. Badanie to pozwala na ocenę narządów wewnętrznych, czyli: śledziony, trzustki, nerek i nadnerczy, układu moczowego i wątroby wraz z układem żółciowym. Należy podkreślić, że USG jamy brzusznej dzieci to procedura nieinwazyjna i bezpieczna dla każdego pacjenta, gdyż wykorzystuje ona ultradźwięki. USG jamy brzusznej noworodka wykonuje się najczęściej z powodu wcześniactwa lub niskiej wagi urodzeniowej. Wśród innych wskazań do USG jamy brzusznej u dziecka można wymienić obciążony wywiad, podejrzenie wad rozwojowych lub stwierdzoną cukrzycę u matki dziecka. Dzieci do lat trzech skierowane na USG jamy brzusznej u noworodka i trochę starszego dziecka, nie wymagają specjalnego przygotowania. Starsze dzieci, do dziewiątego roku życia, powinny wstrzymać się od spożywania posiłków przez godzinę do dwóch przed badaniem USG jamy brzusznej. Dobre USG jamy brzusznej u noworodka wykonasz w Centrum Kompleksowej Rehabilitacji!


USG ortopedyczne – narządu ruchu dla dzieci i dorosłych

W naszej Pracowni Ultrasonograficznej w Centrum Kompleksowej Rehabilitacji mają Państwo możliwość wykonania USG ortopedycznego. Nasza Pracownia obsługuje zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci. Dla noworodków i niemowlaków przygotowaliśmy ofertę obejmującą przede wszystkim USG stawów biodrowych oraz USG przezciemiączkowe mózgu. Badanie USG w Konstancinie-Jeziornie dostępne jest dla Państwa pociech prywatnie. U osób dorosłych USG ortopedyczne najczęściej wykonywane jest w związku z przeciążeniem, powstałym urazem lub z powodu podejrzenia patologii w obrębie narządu ruchu, dlatego w ofercie Pracowni Ultrasonograficznej mają Państwo dostęp do: USG ścięgna Achillesa, USG stawów, USG stawu, USG kończyn górnych, USG kończyn dolnych czy USG barku. USG ortopedyczne pozwala ocenić bardzo dokładnie stan narządu ruchu, a jednocześnie jest to bezbolesne i nieinwazyjne badanie, w czasie którego wykorzystywane są ultradźwięki. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty Centrum Kompleksowej Rehabilitacji, gdzie wykonają Państwo podstawowe badania – USG jamy brzusznej, RTG klatki piersiowej oraz USG ortopedyczne.


USG kolana – stawu kolanowego

W ofercie Pracowni Ultrasonograficznej w Centrum Kompleksowej Rehabilitacji mają Państwo możliwość wykonania USG ortopedycznego. U nas każdy staw, jeśli tego wymaga, zostanie bardzo dokładnie przebadany przez specjalistów z dziedziny radiologii, którzy mają w tej kwestii największe doświadczenie. Najczęściej badanym stawem jest kolano, dlatego najczęściej wykonywaną procedurą w Pracowni USG w CKR jest USG stawu kolanowego, w tym rzepki. Spowodowane jest to faktem, że kolano to jeden z większych stawów w obrębie ludzkiego organizmu. Dodatkowo w ciągu dnia otrzymuje spore obciążenie, jak i bardzo często ulega kontuzjom. Dlatego też USG kolana znajdą Państwo w ofercie CKR. USG kolana pozwala ocenić jak wykryć nawet najmniejsze zmiany w obrębie tego stawu. Niewątpliwą zaletą USG, jak i USG stawu kolanowego jest jego nieinwazyjność. Badanie USG jest bezbolesne dla pacjenta. Już dziś zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą, jaką dysponuje Pracownia Ultrasonografii oraz Centrum Kompleksowej Rehabilitacji!


USG piersi

Każda dbająca o swoje zdrowie kobieta powinna wykonywać regularnie badania profilaktyczne, takie jak: badanie cytologiczne, badanie mammograficzne czy też badanie, jakim jest USG piersi. Są to bardzo zróżnicowane badania, które wykonuje się w odpowiednim przedziale wiekowym, chyba że lekarz specjalista zaleci inaczej. Warto podkreślić, że USG piersi powinno być wykonywane w tym samym czasie, co badanie cytologiczne. Serdecznie zapraszamy do skorzystania ze specjalnie przygotowanej dla Pań oferty, jaką oferują pracownie USG w Konstancinie-Jeziornie w ramach usług świadczonych przez Centrum Kompleksowej Rehabilitacji. Badanie USG wykonane w obrębie piersi pozwala ocenić tkankę gruczołu piersiowego, sutek oraz znajdujące się w pobliżu węzły chłonne. USG piersi może być samodzielnym badaniem dla kobiet, u których nie jest jeszcze wskazane wykonanie badania mammograficznego. Zaletą tego badania jest niewątpliwie jego bezbolesny i nieinwazyjny charakter, który doceni każda pacjentka. USG w Centrum Kompleksowej Rehabilitacji to oferta dla Ciebie!


USG przezciemiączkowe (noworodki, niemowlęta)

Pracownia Ultrasonografii znajdująca się w Centrum Kompleksowej Rehabilitacji oferuje swoim klientom pełen zakres usług, które są skierowane do dzieci i dorosłych. Serdecznie zapraszamy do skorzystania przede wszystkim z USG przezciemiączkowego w Konstancinie-Jeziornie, gdyż pozwala ono zobrazować w bezpieczny sposób rozwijający się mózg oraz naczynia krwionośne. To badanie USG umożliwia wykrycie takich chorób, jak: uszkodzenia mózgu, wady rozwojowe lub nieprawidłowości, które powstały w wyniku zaburzonego rozwoju tego narządu. Należy podkreślić, że to badanie USG może zostać wykonane prywatnie w placówce Centrum Kompleksowej Rehabilitacji. Warto również nadmienić, że USG przezciemiączkowe to bezbolesne i nieinwazyjne badanie wykorzystujące w swojej metodyce ultradźwięki. Nasze pracownia USG są gwarancją bezpiecznej diagnostyki obrazowej. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług, które wykonywane są na sprzęcie medycznym wysokiej jakości przez doświadczonych specjalistów z dziedziny medycyny!


USG tarczycy

Uzupełnieniem kompleksowego badania gruczołu tarczycy oraz jej diagnostyki jest wykonanie USG tarczycy. Pracownia Ultrasonografii funkcjonująca w Centrum Kompleksowej Rehabilitacji oferuje Państwu szereg badań, wśród których znajduje się również badanie USG tarczycy. Należy podkreślić, że USG tarczycy dostępne jest w naszej Pracowni prywatnie. Jest to nieinwazyjne i bezbolesne badanie dla każdego pacjenta, w trakcie którego lekarz wykonujący badanie może obejrzeć gruczoł tarczycowy oraz przylegające do niego tkanki. USG tarczycy to badanie z zakresu diagnostyki obrazowej, które nie wymaga od pacjenta specjalnego przygotowywania. Jeśli posiadają Państwo wyniki badań tego typu, które były wykonywane wcześniej, prosimy o zabranie ich ze sobą. Już dziś skorzystaj i wykonaj USG tarczycy w Centrum Kompleksowej Rehabilitacji! W naszej Pracowni Ultrasonografii możecie Państwo skorzystać z kompleksowych usług, które obejmują także USG ortopedyczne. Serdecznie zapraszamy!


USG jąder

Męski układ rozrodczy wymaga czasem diagnostyki, dlatego w ramach usług świadczonych przez Pracownię Ultrasonograficzną w Centrum Kompleksowej Rehabilitacji proponujemy USG jąder oraz USG moszny. Przeprowadzone badanie przez Pracownie USG w Konstancinie-Jeziornie pozwala w sposób bardzo precyzyjny ocenić: jądra, mosznę oraz najądrza. Wykonane badanie umożliwia wykluczenie wielu chorób, takich jak: zmiany nowotworowe, skręt przyczepka, skręt jądra, wodniaki jąder czy pozostałych. Struktura jąder jest bardzo delikatna i wrażliwa na wiele czynników, dlatego w pierwszej kolejności przeprowadza się USG jąder. Badanie to jest bezinwazyjną i bezbolesną metodą diagnostyki obrazowej, która pozwala określić stan zmian chorobowych w okolicach jąder oraz zaplanować dalsze kroki. Warto wspomnieć, że badanie to nie wymaga przygotowywania się ze strony pacjenta do wspomnianej procedury. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z usług medycznych dostępnych w Centrum Kompleksowej Rehabilitacji, gdzie wykonają Państwo także USG ortopedyczne, badanie RTG czy rezonans magnetyczny!


USG układu moczowego i prostaty (TRUS)

Badanie prostaty to również badanie TRUS, jak i badanie USG transrektalne prostaty. Jest to badanie USG wykonywane w celu oceny stanu gruczołu krokowego u mężczyzny z powodu wskazań lekarza lub w wieku zazwyczaj około 50 lat. W dojrzałym wieku USG układu moczowego oraz USG prostaty to badania profilaktyczne, które powinien wykonywać każdy Pan regularnie. To badanie pozwala szybko zdiagnozować niebezpieczne stany zapalne, powiększenie gruczołu krokowego czy zmiany nowotworowe. Dzięki szybkiej diagnozie proces leczenia przebiega znacznie szybciej. Dlatego zachęcamy do wykonania USG TRUS, które nie wymaga przygotowania ze strony pacjenta. USG prostaty jest badaniem bezpiecznym dla pacjenta. Należy podkreślić, że USG układu moczowego to bezinwazyjne i bezbolesne badanie. Już dziś skorzystaj z atrakcyjnej oferty Pracowni Ultrasonografii w CKR i wykonaj USG prostaty! Polecamy Państwu Centrum Kompleksowej Rehabilitacji!

Newsletter
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze informacje.
Rozwiąż test, aby sprawdzić, czy dolegliwości, których doświadczasz po COVID-19 wymagają specjalistycznej konsultacji i ewentualnej rehabilitacji.
This is default text for notification bar