Umów wizytę

Terapia skolioz FITS 

Call center - usługi odpłatne

22 703 08 88
callcenter@ckr.pl

Zapraszamy do kontaktu od poniedziałku do piątku 8:00-19:00

Wraz z postępem technologicznym i zmianami stylu życia zmieniają się nasze problemy zdrowotne. Siedzący tryb życia, długi czas spędzany przed ekranem, pochylanie się nad smartfonem, noszenie ciężkich plecaków, a także brak aktywności fizycznej dzieci i młodzieży mogą  przyczynić się do liczniejszych schorzeń w obrębie narządu ruchu jak i samego kręgosłupa. Jak pokazują badania coraz powszechniejszym problemem u dzieci w wieku rozwojowym są skoliozy idiopatyczne. Coraz więcej młodych osób zgłasza się do specjalistów z problemami postępującej skoliozy. Odpowiedzią na to jest między innymi terapia skolioz FITS. 

Co to jest terapia skolioz FITS?

Terapia FITS (Funkcjonalna Indywidualna Terapia Skolioz) to specjalistyczna metoda terapii skrzywień kręgosłupa, która została opracowana przez naukowców około 100 lat temu. Na przestrzeni lat zyskiwała coraz większe uznanie ze strony tak fizjoterapeutów, jak i pacjentów. Zastosowanie metody FITS może pomóc zminimalizować problemy zdrowotne i poprawić jakość życia pacjenta. By osiągnąć pozytywne i trwałe efekty, terapia skolioz FITS powinna być prowadzona przez wyspecjalizowanego fizjoterapeutę, który posiada odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie w leczeniu skoliozy. Ważnym elementem terapii skolioz FITS jest edukacja pacjenta i jego rodziców. 

Co to jest skolioza idiopatyczna?

Skolioza jest schorzeniem charakteryzującym się trójwymiarowym skrzywieniem kręgosłupa. Skrzywienie może wystąpić w dowolnym odcinku kręgosłupa, najczęściej jednak diagnozuje się je na odcinków piersiowym lub lędźwiowym. Specjaliści często nie są w stanie podać przyczyny powstania skoliozy (jest to skolioza idiopatyczna) Skolioza  może być jednak spowodowana przez czynniki takie jak:

  • wady wrodzone
  • choroby neuromuskularne
  • zaburzenia hormonalne
  • efekt urazów
  • nieprawidłowe nawyki posturalne

Do dolegliwości, które może powodować skolioza należą problemy z postawą, bóle pleców i trudności z oddychaniem. Terapia  koncentruje się na wzmocnieniu mięśni pleców oraz poprawieniu postawy ciała tak, by zminimalizować te dolegliwości.

Terapia skolioz FITS – dowiedz się więcej

Na czym polega terapia skolioz FITS?

Ile trwa specjalistyczna terapia?

Co daje specjalistyczna terapia skolioz FITS?

Jakie są zalety terapii?

Logo CKR Piastów

ul. Tadeusza Kościuszki 2E U4B
05-820 Piastów

Godziny otwarcia: 
od poniedziałku do piątku 8:00 – 20:00

e-mail: piastow@ckr.pl

Potrzebujesz pomocy?