Umów wizytę

Suche igłowanie

Call center - usługi odpłatne

22 703 08 88
callcenter@ckr.pl

Zapraszamy do kontaktu od poniedziałku do piątku 8:00-19:00

Zabieg coraz popularniejszy, choć ze względu na swoją nazwę budzący nieraz obawy przed ostrym bólem. Niepotrzebnie. Suche igłowanie przeprowadzone przez doświadczonego fizjoterapeutę może wprawdzie powodować uczucie dyskomfortu, ukłucia czy pieczenia, ale większość pacjentów nie odczuwa znacznego bólu podczas zabiegu. Sprawdź, dlaczego warto poddać się zabiegowi i jakie korzyści on przynosi.

Co to jest suche igłowanie?

Ta technika stosowana w fizjoterapii jest podobna do akupunktury, ale różni się od niej tym, że skupia się na rozluźnieniu napiętych mięśni i zwiotczeniu punktów spustowych. Technika ta jednak nie jest tożsama z akupunkturą albowiem akupunktura jest częścią Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, natomiast suche igłowanie jest techniką medycyny zachodniej, która wymaga diagnozy medycznej.

Suche igłowanie polega na wprowadzaniu do skóry, mięśni lub tkanek łącznych bardzo cienkiej igły. Specjaliści od suchego igłowania koncentrują się na tzw. “węzłach” w mięśniach, które powodują ból i dyskomfort. Procedura polega na wprowadzeniu bardzo cienkiej igły bezpośrednio do mięśniowo – powięziowych punktów spustowych. Przed przystąpieniem do nakłucia niewydolnego mięśnia, terapeuta palpacyjnie przeprowadza dokładne badanie, które ma na celu zlokalizowanie napiętego pasma o zwiększonej wrażliwości na nacisk. Zabieg ten można również wykonywać bezpośrednio na powięź, ścięgna oraz więzadła. Celem zabiegu jest głębokie rozluźnienie mięśni.

Na co pomaga suche igłowanie?

Zabieg ten jest uważany za bardzo skuteczne narzędzie terapeutyczne w leczeniu bólu oraz schorzeń mięśniowo-szkieletowych i neurologicznych. Suche igłowanie może skutecznie pomóc:

  • na bóle mięśniowe i stawowe – plecy, szyja i kark, ramiona, kolana, biodra i inne obszary ciała
  • na napięcie mięśniowe powstałe w wyniku przewlekłego stresu lub urazu
  • w zaburzeniach funkcjonowania układu nerwowego – bóle nerwowe różnego pochodzenia, np. rwa kulszowa, tzw. postrzałowy ból nerwowy etc.
  • w łagodzeniu objawów chorób neurologicznych, takich jak stwardnienie rozsiane i choroba Parkinsona.
  • w zaburzeniach krążenia – poprawa krążenia krwi i odpływu limfy
  • w leczeniu pomocniczym obrzęków, zapalenia naczyń czy żylaków

Suche igłowanie – dowiedz się więcej

Suche igłowanie – zalety

Jak działa suche igłowanie?

Czy suche igłowanie boli?

Suche igłowanie – przeciwwskazania do zabiegu

Czy suche igłowanie może być stosowane u dzieci?

Suche igłowanie – ile zabiegów trzeba wykonać?

Logo CKR Piastów

ul. Tadeusza Kościuszki 2E U4B
05-820 Piastów

Godziny otwarcia: 
od poniedziałku do piątku 8:00 – 20:00

e-mail: piastow@ckr.pl

Potrzebujesz pomocy?