Opina Pacjenta – Pani Danuta Kowalik


Pani Danuta Kowalik od 2004 roku korzysta regularnie z zabiegów krioterapii ogólnoustrojowej w CKR w Konstancinie. Zabieg polecił jej lekarz ortopeda, do którego zwróciła się o pomoc w związku z pooperacyjnym bólem stawu kolanowego oraz bólami stawów spowodowanymi rozwijającą się chorobą reumatyczną. Zabiegi okazały się skuteczne nie tylko na bóle stawów, ale także na bóle kręgosłupa spowodowane dyskopatią. Zachęciło to Panią Danutę do regularnego korzystania z terapii zimnem oraz korzystania z innych zabiegów rehabilitacyjnych.

Zabieg krioterapii ogólnoustrojowej przeprowadzany jest w przeszklonej kriokomorze, w temperaturze -130 st. C. Wchodzi się do niej na maksymalnie 3 minuty w kostiumie kąpielowym, czapce, maseczce, rękawiczkach, skarpetkach i chodakach. „Mimo niskiej temperatury nie odczuwa się przeszywającego zimna, ponieważ powietrze jest suche. Bolące miejsca momentalnie zostają znieczulone, a cały organizm mobilizuje się uwalniając energię” – mówi Pani Danuta. Krótkotrwałe zimno wpływa na organizm przeciwzapalnie, przeciwobrzękowo, przeciwbólowo, powoduje rozluźnienie mięśni i zwiększenie siły mięśniowej. Pozwala to na efektywne, intensywne, 30-minutowe ćwiczenia pod kierunkiem fizjoterapeuty, które przeprowadzane są bezpośrednio po zabiegu w kriokomorze. Pani Danuta mówi: „Wychodząc z kriokomory czuję się lekka, czuję euforię i przypływ adrenaliny. Dzięki temu bez problemu mogę wykonywać ćwiczenia, które sprawiają mi trudność.”

Początkowo Pani Danuta korzystała z zabiegów krioterapii ogólnoustrojowej w trybie ambulatoryjnym, jednak widząc skuteczność zabiegów zdecydowała się kompleksowo i intensywnie zadbać o swoją sprawność fizyczną. Dwa razy do roku korzysta z pobytów rehabilitacyjnych (komercyjnie lub w ramach NFZ), w trakcie których, zgodnie z zaleceniami lekarskimi, korzysta z terapii manualnej, fizykoterapii (elektroterapii, laseroterapii, krioterapii ogólnoustrojowej), masaży oraz pływalni.

Pani Danusia do wspólnego dbania o zdrowie namówiła męża. Pozytywny wpływ krioterapii ogólnoustrojowej odczuwają długo po zakończeniu cyklu zajęć: „Dzięki krioterapii połączonej z rehabilitacją od lat udaje mi się uniknąć operacji kręgosłupa. Zahamowany został także rozwój reumatoidalnego zapalenia stawów. Co ciekawe, oboje z mężem zauważyliśmy, że odkąd regularnie korzystamy z krioterapii nie łapiemy przeziębień i infekcji.”


Szczegółowe informacje oraz zapisy:

  • Przychodnia Krioterapeutyczna
    ul. Gąsiorowskiego 12/14
    05-510 Konstancin-Jeziorna
    tel. 22 703 06 00
    e-mail: krioterapia@ckr.pl

Przejdź na stronę Przychodnia Krioterapeutyczna – Konstancin-Jeziorna

Newsletter
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze informacje.
Rozwiąż test, aby sprawdzić, czy dolegliwości, których doświadczasz po COVID-19 wymagają specjalistycznej konsultacji i ewentualnej rehabilitacji.
This is default text for notification bar