Nowa placówka – fizjoterapeutyczne studio treningowe CKR Sport!

08.04.2021

W ramach Centrum Kompleksowej Rehabilitacji, rozpoczęło swoją działalność studio treningowe pod marką CKR Sport. Mieści się ono w Zielonce, przy ul. Jagiellońskiej na tym samym piętrze, co oddział Filii 4, CKR Zielonka. Tak bliskie położenie obu placówek umożliwia ścisłą współpracę fizjoterapeutów, a pacjentowi oferuje dostęp do kompleksowej rehabilitacji, zarówno pod kątem konsultacji, treningów, jak i zabiegów.

Treningi medyczne, które odbywają się w studio oparte są o nowoczesny system Milon. Dwanaście maszyn ustawionych w okręgu zapewnia ćwiczenia wytrzymałościowe i siłowe. Pacjent pokonuje obwód 2 razy. Tak zaplanowany trening trwa tylko 35 minut. Wszystkie ćwiczenia oraz parametry każdej maszyny są dostosowane do indywidualnych potrzeb, poziomu sprawności i stanu zdrowia pacjenta, dzięki czemu trening jest bezpieczny i efektywny.

Każdy pacjent po pierwszej wizycie kwalifikującej połączonej z badaniem składu ciała otrzymuje własną kartę, na której zostaną zapisane ustawienia dla każdej maszyny. Przy kolejnej wizycie urządzenia automatycznie dostosują się do zapisanych na karcie ustawień i pacjent będzie mógł od razu rozpocząć ćwiczenia.

Trening medyczny pod okiem fizjoterapeuty nie tylko poprawia kondycję organizmu i pozwala spalać tkankę tłuszczową, ale także wspiera procesy rehabilitacyjne, przywracając sprawność organizmu po przebytych kontuzjach lub urazach. Ćwiczenia w obwodzie Milon przynoszą ulgę w bólach kręgosłupa i stawów, zapobiegają chorobom wynikającym z małej aktywności fizycznej i wzmacniają cały organizm.

Rozpoczęcie funkcjonowania studia w Zielonce wpisuje się w długofalową strategię CKR w kontekście rozwijania fizjoprofilaktyki i uświadamiania Pacjentom jak ważny jest ruch i jak dbanie o aktywność fizyczną wpływa na ich zdrowie i sprawność na długie lata.

Połączenie profesjonalnej fizjoterapii z indywidualnie dostosowanym treningiem obwodowym odpowiada na potrzeby naszych pacjentów, którzy przez siedzący tryb życia i ograniczenia wynikające z pandemii zaniedbują zdrową aktywność fizyczną i potrzebują wsparcia profesjonalistów.

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej: sport.ckr.pl

 

Newsletter
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze informacje.
Rozwiąż test, aby sprawdzić, czy dolegliwości, których doświadczasz po COVID-19 wymagają specjalistycznej konsultacji i ewentualnej rehabilitacji.
This is default text for notification bar