Neurochirurgia Warszawa

Osoby ze schorzeniami układu nerwowego, ze wskazaniami do zabiegu operacyjnego, zapraszamy na specjalistyczne konsultacje lekarskie do doświadczonych lekarzy neurochirurgów.

W trakcie wizyty lekarz neurochirurg kwalifikuje pacjenta do leczenia zachowawczego (rehabilitacja) lub operacyjnego. Lekarze konsultujący w CKR wykonują tu także operacje.


Neurochirurg w Warszawie – odpłatnie i na NFZ

Usługę świadczy:

w systemie stacjonarnym – w Szpitalu Wielospecjalistycznym CKR w Konstancinie-Jeziorna:

Neurochirurgia to dział medycyny, który zajmuje się diagnozowaniem oraz leczeniem zabiegowym schorzeń układu nerwowego, zarówno ośrodkowego, jak i obwodowego. Do neurochirurga najczęściej kierowani są pacjenci skarżący się na bóle kręgosłupa, ale także silne bóle głowy, drętwienia kończyn czy omdlenia (po wykluczeniu przyczyn krążeniowych).

W trakcie wizyty lekarz ortopeda lub neurochirurg kwalifikuje pacjenta do leczenia zachowawczego (rehabilitacja) lub operacyjnego. Lekarze konsultujący w CKR wykonują tu także operacje kręgosłupa.

Osoby z Warszawy i okolic ze schorzeniami układu nerwowego, ze wskazaniami do zabiegu operacyjnego, zapraszamy na specjalistyczne konsultacje lekarskie do doświadczonych lekarzy neurochirurgów w naszej poradni Centrum Medyczne.

Jakie choroby leczy neurochirurg?

Neurochirurg to lekarz, który zajmuje się diagnozowaniem oraz – w przeciwieństwie do neurologa – głównie operacyjnym leczeniem chorób i uszkodzeń układu nerwowego. Neurochirurga spotkać można zarówno w poradniach neurochirurgicznych, jak i na oddziałach o tym profilu. Neurochirurg leczy pacjentów trafiających do gabinetu z przewlekłymi stanami chorobowymi (dyskopatie, bóle kręgosłupa, postępujące choroby nerwów obwodowych, guzy i nowotwory) oraz pacjentów “ostrych” (np. po wypadkach komunikacyjnych z krwotokami wewnątrzczaszkowymi, po świeżych udarach).

Bardzo ważnym jest prawidłowe pokierowanie bezpośrednio do neurochirurga przez lekarza pierwszego kontaktu zaraz po wykryciu specyficznych objawów ze strony układu nerwowego. Pozwoli to na szybsze postawienie odpowiedniej diagnozy oraz wdrożenie specjalistycznego leczenia.

Diagnostyka neurochirurgiczna

Pierwszą rzeczą, jaką zajmie się neurochirurg w poradni czy też na oddziale, będzie zebranie szczegółowego wywiadu neurologicznego – podmiotowego i przedmiotowego. Pozwoli mu to na rozeznanie w rozległości schorzenia i da możliwość zlecenia koniecznych badań obrazowych, jeśli te do tej pory nie były wykonane. Oprócz typowego badania neurologicznego neurochirurg może zlecić wykonanie RTG, MRI (badanie rezonansem magnetycznym), KT (tomografia komputerowa) lub USG oraz skierować na badania laboratoryjne. W zależności od wyników dobierze odpowiedni sposób leczenia i zdecyduje o konieczności przeprowadzenia operacji.

Rodzaje leczenia neurochirurgicznego

Głównym zadaniem neurochirurgów jest operacyjne leczenie chorób i urazów układu nerwowego lub zakwalifikowanie pacjenta do dalszego leczenia zachowawczego. Neurochirurg może operować:

  • wady rozwojowe,
  • guzy mózgu i kanału kręgowego,
  • urazy kręgosłupa i czaszki oraz ich następstwa,
  • wodogłowie,
  • przedwczesne zrośnięcie szwów czaszkowych,
  • padaczkę lekooporną,
  • tętniaki i naczyniaki mózgu,
  • uszkodzenia nerwów obwodowych (np. zespół cieśni nadgarstka).

W zakres kompetencji lekarza neurochirurga wchodzi dodatkowo cały szereg zabiegów z dziedziny chirurgii kręgosłupa, które zostały szczegółowo opisane tutaj.

Wszystkich pacjentów z Warszawy i okolic chcących skonsultować się z neurochirurgiem i omówić możliwe sposoby leczenia operacyjnego zapraszamy do kontaktu z CKR. Zabiegi neurochirurgiczne kręgosłupa wykonają Państwo u nas w ramach kontraktu z NFZ lub odpłatnie. Zapraszamy również do przychodni rehabilitacyjnej Centrum Medyczne w celu uzyskania skierowania na zabiegi rehabilitacyjne.

Newsletter
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze informacje.
Rozwiąż test, aby sprawdzić, czy dolegliwości, których doświadczasz po COVID-19 wymagają specjalistycznej konsultacji i ewentualnej rehabilitacji.
This is default text for notification bar