Kinezyterapia

Kinezyterapia to leczenie ruchem, który staje się środkiem leczniczym ukierunkowanym na usunięcie niesprawności fizycznej. Nasi terapeuci stosują nowoczesne, znane na całym świecie metody terapii.


Terapia manualna


Mc Kenzie

Jest jedną z najpowszechniej wykorzystywanych metod w przypadkach dolegliwości bólowych.

W metodzie wykorzystywane są najczęściej ćwiczenia wykonywane samodzielnie przez pacjenta, mobilizacje i manipulacje wykonywane przez terapeutę.


Bobath

Jest to jedna z częściej stosowanych obecnie metod leczenia zaburzeń neurorozwojowych i ogniskowych uszkodzeń mózgu.

Polega na stosowaniu odpowiednich ćwiczeń oraz prowadzenia manipulacji punktami kluczowymi, do których zalicza się: głowę, szyję i tułów, obręcz barkową i kończyny górne, obręcz biodrową i kończyny dolne. Metoda ta pomaga zdobyć lub odzyskać umiejętności ruchowe, przywrócić pełen zakres ruchomości stawowej i zmniejszyć spastyczność mięśni.


PNF

Metoda zakłada postrzeganie chorego w sposób całościowy. W terapii wykorzystuje się silne i zdrowe regiony ciała.

PNF to cała gama ćwiczeń i działań obejmujących terapię na macie, naukę chodu, ćwiczenia mięśni mimicznych, a także pracę nad takimi funkcjami jak oddychanie, żucie i połykanie. W tej metodzie chory jest partnerem terapeuty, określa zakres i granice działania.


Kinesiotaping

Kinesiotaping, czyli „plastrowanie dynamiczne” to metoda terapeutyczna polegająca na oklejaniu wybranych fragmentów ciała plastrami o specjalnej strukturze.

Jest jedną z metod tapingu. Została opracowana i spopularyzowana na początku lat osiemdziesiątych przez Japończyka dr. Kenzo Kase. Wykorzystuje się w niej specjalnie wytworzony plaster – Kinesio Tex Tape. Jest to plaster o elastyczności 130-140% (nie ogranicza ruchów), rozciągający się tylko na długość, o ciężarze i grubości zbliżonych do do parametrów skóry, niezawierający leków ani latexu, odporny na działanie wody, umożliwiający przepływ powietrza dzięki falowemu utkaniu.


Kinezyterapia

Usługę świadczą:

w systemie ambulatoryjnym (w przychodniach i filiach):
w systemie stacjonarnym – w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Konstancinie-Jeziorna:
Newsletter
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze informacje.
Rozwiąż test, aby sprawdzić, czy dolegliwości, których doświadczasz po COVID-19 wymagają specjalistycznej konsultacji i ewentualnej rehabilitacji.
This is default text for notification bar