Integracyjny Klub Sportowy

Integracyjny Klub SportowyIntegracyjny Klub Sportowy „Konstancin” działa od 1996 roku przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Centrum Kompleksowej Rehabilitacji w Konstancinie. Członkami Klubu są osoby niepełnosprawne z dysfunkcją narządu ruchu. Klub zrzesza uczniów SOS-W, jego absolwentów, a także inne osoby niepełnosprawne zainteresowane uprawianiem sportu, z terenu Konstancina i okolic.


Serdecznie zapraszamy osoby niepełnosprawne do udziału w zajęciach sportowych!


Klub prowadzi zajęcia w następujących dyscyplinach:

Klub organizuje również 21 dniowe turnusy sportowe.


Integracyjny Klub SportowyCzłonkowie klubu mają na swoim koncie liczne spektakularne sukcesy w zawodach rangi krajowej i międzynarodowej, m.in.: złote i srebrne medale na Igrzyskach Paraolimpijskich Sydney 2000, złote, srebrne i brązowe medale na Mistrzostwach Świata i Europy oraz Polski. Zawodnicy Klubu zajmują czołowe miejsca w światowych rankingach w swoich dyscyplinach sportowych (np. tenis na wózkach). Drużyna koszykarzy na wózkach plasuje się w pierwszej piątce najlepszych zespołów w kraju.

Zajęcia prowadzone są w obiektach Centrum Kompleksowej Rehabilitacji w Konstancinie w nowoczesnym ośrodku szkoleniowo-rehabilitacyjnym, wyposażonym m.in. w:

  • basen pływacki
  • salę sportową i siłownię
  • kriokomorę
  • profesjonalną bazę rehabilitacyjną i rekreacyjną
Newsletter
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze informacje.
Rozwiąż test, aby sprawdzić, czy dolegliwości, których doświadczasz po COVID-19 wymagają specjalistycznej konsultacji i ewentualnej rehabilitacji.
This is default text for notification bar