Iniekcje dostawowe kwasem hialuronowym OST® Plus

sportIniekcje dostawowe z syntetycznego odpowiednika kwasu hialuronowego to zabieg wstrzykiwania substancji, która występuje między innymi w płynie stawowym – jest głównym składnikiem mazi stawowej. Takie iniekcje nazywane są również wiskosuplementacją. Uzupełnianie ubytków kwasu hialuronowego poprawia sprężystość stawu i działa pozytywnie na wzrost elastyczności płynu stawowego.

Główne wskazania do zastosowania iniekcji kwasem hialuronowym to ból i ograniczona ruchomość stawu kolanowego i innych stawów maziówkowych w przebiegu zmian degeneracyjnych i pourazowych.

Choroba zwyrodnieniowa stawów – osteoartroza, jest coraz powszechniejszą przypadłością prowadzącą do niesprawności układu ruchu. Przyczyną dolegliwości mogą być, m.in.: nadmierne obciążenie, wypadek lub zużycie stawu. Pacjenci bardzo często skazani są na terapię steroidowymi lekami przeciwzapalnymi, które mogą spowodować wiele skutków ubocznych. Zabieg iniekcji kwasu hialuronowego powoduje wzrost lepkości i elastyczności płynu stawowego, co w sposób bezbolesny i bez negatywnych skutków ubocznych poprawia właściwości biomechaniczne stawu.


Czym jest preparat Ost Plus i jak działa?

Jest to roztwór zawierający kwas hialuronowy. Jego iniekcja następuje do przestrzeni stawowej, która zawiera płyn maziowy. Jego działanie polega na przywróceniu równowagi pomiędzy zużywaniem, a produkcją kwasu hialuronowego naturalnie występującego w stawach. Wstrzyknięcie kwasu skutkuje zmniejszeniem dolegliwości bólowych oraz sztywności stawu. Przyczynia się także do zmniejszenia innych objawów choroby zwyrodnieniowej. 

Używany w preparacie kwas hialuronowy jest wyrobem medycznym – nie zawiera śladów białek zwierzęcych, dzięki czemu zniwelowane zostało prawdopodobieństwo wywołania reakcji alergicznej. 


W trakcie terapii zazwyczaj zostanie wykonanych około 3 do 5 iniekcji dostawowych kwasem hialuronowym w jednotygodniowych odstępach. Ustąpienie objawów bólowych może utrzymywać się nawet do 12 miesięcy od podania (w zależności od ilości otrzymanych iniekcji). Cykl leczenia można powtarzać jak tylko zaistnieje taka potrzeba.

Cena zabiegu iniekcji dostawowej: 120 zł (bez preparatu)


Zabieg można wykonać w: 

Przychodnia Rehabilitacyjna Centrum Medyczne:

tel.: (22) 703 06 66
tel.: (22) 703 06 67

Oddział Ortopedii i Chirurgii Kręgosłupa:

tel.: (22) 703 04 36
tel. kom.: 503 002 503

Newsletter
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze informacje.
Rozwiąż test, aby sprawdzić, czy dolegliwości, których doświadczasz po COVID-19 wymagają specjalistycznej konsultacji i ewentualnej rehabilitacji.
This is default text for notification bar