Endoskopowe usunięcie jądra miażdżystego w odcinku lędźwiowym kręgosłupa metodą ENDOSPINE

Endoskopowe usunięcie jądra miażdżystego w odcinku lędźwiowym kręgosłupa metodą ENDOSPINE jest małoinwazyjną metodą operacji dyskopatii kręgosłupa. Zakresem odpowiada  klasycznym, otwartym metodom operacji, jednak ze względu na niewielką destrukcję tkanek przykręgosłupowych okres rekonwalescencji Pacjenta jest krótszy.

Podczas zabiegu dokonuje się identyfikacji zmienionego chorobowo poziomu kręgosłupa przy pomocy aparatu RTG. Następnie wykonuje się ok. 2 cm nacięcia skóry, przez które wprowadzany jest endoskop z kamerą i źródłem światła. Chirurg obserwuje wnętrze kanału kręgowego na monitorze i za pomocą narzędzi chirurgicznych przy pomocy endoskopu usuwa dysk. Po zakończeniu lekarz usuwa się endoskop, zakłada jeden szew i opatrunek.

Zabieg trwa około jednej godziny. Po upływie doby Pacjent wypisywany jest do domu. Okres rekonwalescencji trwa 1-4 tygodnie.


Endoskopowe usunięcie jądra miażdżystego w odcinku lędźwiowym kręgosłupa metodą ENDOSPINE

Usługę świadczy

Newsletter
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze informacje.
Rozwiąż test, aby sprawdzić, czy dolegliwości, których doświadczasz po COVID-19 wymagają specjalistycznej konsultacji i ewentualnej rehabilitacji.
This is default text for notification bar